RU

Росія не дозволить будувати Транскаспійський газопровід

15.10.2011, 08:50
Росія не дозволить будувати Транскаспійський газопровід - Фото
6cb55fdd489bd975d7115602c84f125a.jpg

Росія не дозволить будувати Транскаспійський газопровід

Будівництво Транскаспійського газопроводу в обхід РФ вимагає узгодження позицій всіх держав Каспію. Про це президент Росії Дмитрій Медведєв сказав на засіданні з членами Ради Безпеки з питань міжнародної енергетичної співпраці.

Зокрема, він зазначив, що окремі країни, і Європейський союз, і інші партнери Росії думають про диверсифікацію поставок енергоносіїв, передає УНІАН.

"Тим не менше, мені також хотілося б звернути увагу членів Ради Безпеки до однієї з тем, яку ми вже обговорювали, і я обговорював зі своїми колегами, - темі Транскаспійського газопроводу по дну Каспійського моря. Це теж досить складне питання, яке знаходиться в прямій залежності від статусу Каспійського моря як внутрішнього моря, і яке вимагає узгодження позицій всіх держав, що входять до відповідного каспійського саміту", - сказав Медведєв.

Він підкреслив, що питання правового статусу обговорювалися на останньому саміті каспійських держав, і питання екологічної безпеки, на які країни зобов'язані звертати увагу з урахуванням того, що зараз відбувається в басейні Каспійського моря.

"Я сподіваюся, що наші партнери, які продумують різні способи енергетичної співпраці, також будуть дотримуватися раніше прийнятих домовленостей", - підкреслив він.

Медведєв зазначив, що в будь-якому випадку Російська Федерація повинна сформулювати свою позицію для того, щоб довести її до відома каспійських партнерів у разі прийняття ними тих чи інших рішень.

13 вересня МЗС РФ розповсюдив заяву про те, що Росія здивована рішенням Ради ЄС про проведення переговорів з Азербайджаном і Туркменістаном про Транскаспійський газопровід, і вважає, що це може ускладнити ситуацію в регіоні.

Передбачається, що Транскаспійський газопровід з'єднає туркменський та азербайджанський берега Каспію для експорту газу через Азербайджан до європейських країн. По маршруту Тенгіз (Казахстан) - Туркменбаши (Туркменістан) - Баку (Азербайджан) - Тбілісі (Грузія) - Ерзурум (Туреччина) планується щорічно транспортувати 20-30 мільярдів кубометрів газу. Вартість проекту оцінюється в 7,9 млрд. євро.

Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини