RU

Росія назвала умови перегляду газових контрактів з Україною

02.09.2011, 22:40
Росія назвала умови перегляду газових контрактів з Україною - Фото
7b1f7af6ae7b963af0d1164160a98c9d.jpg

Росія назвала умови перегляду газових контрактів з Україною
Росія може переглянути умови поставок газу в Україну тільки у разі злиття Газпрому і Нафтогазу. Про це заявив прес-секретар глави російського уряду Дмитро Пєсков.

Як повідомляє Взгляд, Пєсков відмітив, що "зараз можна сказати одне: ми звичайно ж не можемо втручатися в плани України по реформуванню форми існування або юридичного статусу будь-якої української компанії, в тому числі Нафтогазу".

У той же час, підкреслив Пєсков, в цій ситуації є одне "але": російська сторона буде дотримуватися такої позиції "доти, поки ця реорганізація не буде зачіпати міжнародні зобов'язання України". "У цьому випадку ці зобов'язання, зумовлені діючими газовими угодами", - нагадав він.

У Москві, за словами Пєскова, виходять з того, що "при будь-якій реорганізації - юридичного або іншого характеру - у компанії повинен залишитися правонаступник, якому повинні бути передані права і обов'язки по існуючим міжнародним угодам". "Поки ж перегляд цих угод, про які згадувала сьогодні українська сторона, може супроводжуватися тільки реалізацією ініціативи по злиттю Нафтогазу і Газпрому, про що вже заявляла російська компанія", - сказав прес-секретар глави російського уряду.

Нагадаємо, раніше в п'ятницю прем'єр України Микола Азаров заявив, що Нафтогаз України як суб'єкт господарювання припинить своє існування. За його словами, внаслідок цього всі угоди, які існують на сьогоднішній момент, будуть переглянуті.

Пізніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що не проти таких планів, але тільки якщо українська компанія зіллється з російським монополістом.

НАК Нафтогаз України: довідка, новини >>>
ВАТ Газпром: довідка, новини>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>
Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини