RU

Росія може стати членом СОТ у 2010 році

18.11.2008, 12:59

Росія може вступити у Світову організацію торгівлі (СОТ) з 1 січня 2010 року. Так вважає заступник директора департаменту торгових перемовин Мінекономрозвитку РФ Андрій Кушниренко.

"Найближчою датою, якою ті зобов'язання, про яких ми домовилися під час перемовин, можуть набути юридичну силу, стане 1 січня 2010 року", - заявив А.Кушниренко, якого цитує газета "Взгляд".

Водночас він зазначив, що "зниження ввізного мита буде не з 2 січня 2010 року і не з 3, а через рік після вступу країни до СОТ". За його словами, відкриття ринку буде з 2011 року.

А.Кушниренко зазначив, що перехідний період для зміни тарифів становить 3-4 роки. Якщо на цей момент мито на харчову продукцію в середньому становить 15%, то "зниження має розтягнутий характер - за 3-4 роки до 10%".

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявляв, що Росія не відмовляється від ідеї приєднання до СОТ. "Незважаючи на всі відомі проблеми, ми не відмовляємося від ідеї приєднання до СОТ і готові до максимального розширення економічного діалогу з Євросоюзом загалом ", - заявив В.Путін.

До цього голова Ради Федерації Сергій Миронов заявляв, що Росія не повинна поспішати зі вступом до СОТ, тим більше що це не відповідає її інтересам в нинішніх умовах.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини