Рожкова про переговори з МВФ: Особливих складнощів я вже не бачу

21.11.2019, 12:08
Рожкова про переговори з МВФ: Особливих складнощів я вже не бачу - Фото
Катерина Рожкова (Фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) відзначає прогрес у спільній роботі Офісу президента України, Кабінету міністрів і Національного банку за новою програмою МВФ. Про це сказала в інтерв'ю LIGA.net перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Відповідаючи на питання, які складні моменти залишилося вирішити з МВФ, Рожкова сказала: "Особливих складнощів я вже не бачу: закон про незаконне збагачення прийнятий, бюджет - теж, анбандлінг Нафтогазу підписаний президентом, наскільки я знаю, скоро будуть сформовані нові незалежні наглядові ради держбанків. Навіть щодо найскладнішого питання - повернення грошей, витрачених на банки-банкрути - теж останнім часом є прогрес".

Перший заступник голови Нацбанку заявила, що базовий сценарій - "Staff Level Agreement (принципову згоду Фонду прокредитувати країну. - ред.) ми отримаємо до кінця року".

Рожкова також повідомила, що на зустрічі з представниками місії МВФ, яка зараз працює в Україні, питання затримання голови правління Райффайзен Банку Аваль Олександра Писарука не обговорювалося. "Не обговорювали. Ми говорили в основному про програму і там, безумовно, звучав меседж, що місія бачить прогрес, який відбувається завдяки спільній роботі ОП, Кабміну і Нацбанку. Але при цьому, всі розуміють, що в країні продовжують "працювати" сили, які прагнуть зірвати наше співробітництво", - підкреслила вона.

Читайте також повний текст інтерв'ю - Катерина Рожкова: Справа VAB, затримання банкірів і корупція в НБУ, якої немає

  • Раніше WSJ писала, що МВФ відклав фінансову допомогу Україні. У Фонді нібито стурбовані тим, що президент Володимир Зеленський не зможе відшкодувати мільярди доларів із "розграбованих банків". Як уточнив LIGA.net високопоставлений учасник переговорів з української сторони, це питання обговорювалося ще під час візиту місії Фонду в Україну у вересні цього року.
  • Місія МВФ працювала в Україні з 11 по 26 вересня, однак поїхала без будь-якої конкретики, повідомивши лише, що обговорення продовжиться. Заступник голови НБУ Катерина Рожкова стверджує, що МВФ заморозив переговори з Україною через суперечку про націоналізацію ПриватБанку.
  • Раніше ми писали про те, чому МВФ відклав візит своїх представників до України. У розпорядженні LIGA.net є список умов, висунутих МВФ. У ньому - 10 пунктів. Більшу частину з них Україна вже виконала.
  • Україна веде переговори про можливість відкриття 3-річної програми розширеного фінансування EFF на $5-6 млрд.

Читайте російською: Рожкова о переговорах с МВФ: Особых сложностей я уже не вижу

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю