RU

Рожкова і Сологуб подали позов проти Ради НБУ – Данилишин

28.12.2020, 13:20
Рожкова і Сологуб подали позов проти Ради НБУ – Данилишин - Фото
Богдан Данилишин (Фото: пресслужба НБУ/Facebook)

Заступниця глави Національного Банку України Катерина Рожкова і перший заступник глави НБУ Дмитро Сологуб подали судовий позов проти Ради НБУ. Про це повідомив голова Ради Національного Банку Богдан Данилишин  на своїй Facebook сторінці.

"Із здивуванням дізнався, що напередодні приїзду місії МВФ заступники глави НБУ Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб подали позов проти Ради Національного банку. Оскільки сам позов до нас офіційно не надійшов, то залишається тільки здогадуватися про його суть: чи то йдеться про оскарження догани, чи дійсно Рожкова і Сологуб прагнуть відсудити собі багатомільйонні премії", –  написав Данилишин.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За словами голови Ради, Рожкова і Сологуб, як громадяни демократичної держави, мають право на подачу судових позовів, проте у них було достатньо часу, щоб обговорити претензії зі своїм роботодавцем.

"Голови голови НБУ –  наймані клерки... і Рада НБУ має право, як похвалити їх, так і покарати за певні дії", –  пояснює Данилишин.

На його думку, Рожкову і Сологуба є за що карати: "... від "банкопаду" –  найбільшої авантюри періоду 2014-2018 років, –  до маніпуляцій з відсотковими ставками".

Богдан Данилишин висловив впевненість, що час подачі позову проти Ради НБУ обрано не випадково.

"Пані Рожкова свого часу була задіяна в переговорних процедурах з керівництвом МВФ і добре знає всі "чутливі моменти" взаємного спілкування... Я роблю висновок, що мета юридичного демаршу –  послабити позиції української сторони в переговорах з представниками МВФ", –  заявив Богдан Данилишин.

У кінці минулого тижня в низці українських ЗМІ з'явилося повідомлення, що Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб подали позов проти Ради НБУ в Окружний адміністративний суд Києва. Однак, офіційного підтвердження подачі позову на офіційній сторінці ОАСК не опубліковано.

  • 5 жовтня 2020 року Рада НБУ висловила недовіру і оголосила догану першій заступниці голови НБУ Катерині Рожковій і заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу.
  • Правління Нацбанку на засіданні 11 грудня змінило організаційну структуру. Частина департаментів вийшли з прямого підпорядкування главі Кирилу Шевченку, також між іншими членами правління були перерозподілені блоки, якими керувала перша заступниця глави Катерина Рожкова. Тепер вона буде займатися фінансово-адміністративними питаннями замість нагляду.
  • 15 грудня заступниця голови НБУ Катерина Рожкова і перший заступник глави НБУ Дмитро Сологуб відреагували на зміни в структурі Національного банку України.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини