RU

РНБО зайнявся питанням диверсифікації поставок газу

20.01.2012, 14:56
РНБО зайнявся питанням диверсифікації поставок газу - Фото
Раїса Богатирьова зайнялася енергетичною безпекою
У зв'язку з тим, що Україна поки не може домовитися з Російською Федерацією про перегляд газових контрактів, Рада національної безпеки і оборони України вирішила зайнятися диверсифікацією енергопостачань. Про це заявила сьогодні секретар РНБО Раїса Богатирьова за результатами засідання ради.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Богатирьова зазначила, що прямі збитки від діючих газових контрактів з РФ складають до $5 млрд. на рік. Вона зазначила, що уряд України продовжує працювати над підписанням нового газового контракту з Російською Федерацією. "Ми повинні розуміти, що переговори з таких чутливих питань можуть тривати досить довго. Саме тому Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення відпрацювати додаткові заходи, які дозволили б краще забезпечити енергетичну безпеку України. Насамперед, мова йде про джерела поставок природного газу" , - сказала вона.

Богатирьова зазначила, що увагу буде зосереджено на взаємодії з провідними країнами-постачальниками газу. "Не менш важливим напрямком стане проведення переговорів щодо участі України в реалізації проектів диверсифікації джерел і маршрутів поставок природного газу до країн Європейського Союзу", - зазначила секретар РНБО.

Крім цього, за її словами, буде приділено увагу збільшенню обсягів видобутку природного газу на території України. Богатирьова наголосила, що весь видобутий в Україні газ буде направлятися на потреби населення і комунальних підприємств. "Це дозволить уникнути необхідності підвищувати комунальні платежі для громадян", - додала вона.

Також, за словами секретаря РНБО, Кабінет міністрів докладатиме зусилля в плані збільшення споживання альтернативних видів палива, а саме бурого і кам'яного вугілля, продуктів їх переробки, торфу, газу метану, біогазу. "Проведене засідання Ради національної безпеки і оборони продемонструвало сьогодні, що українська влада, незважаючи на те, що на ній лежить величезний тягар у вигляді одного з найбільш невигідних, несправедливих в історії контрактів з постачань газу, готове і далі рішуче, системно і жорстко захищати національні інтереси країни, і в першу чергу інтереси кожного свого громадянина", - підсумувала вона.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини