RU

РНБО вирішив натиснути на Кремль у газових переговорах, - експерт

23.01.2012, 14:28
РНБО вирішив натиснути на Кремль у газових переговорах, - експерт - Фото
29f5d34431a55659cfa235e2669e3d63.jpg
Заяву Ради національної безпеки і оборони України про необхідність диверсифікації поставок газу можна розглядати як психологічний тиск на російську сторону в газових переговорах. Так вважає директор енергетичних програм центру Номос Михайло Гончар, про що він повідомив сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ.

"Це можна розглядати як тиск. У цьому є своя логіка, але цей тиск буде ефективним тільки тоді, коли російська сторона буде бачити системний підхід. Коли вона бачить, що повторюються ті ж декларації, які мали місце в минулому неодноразово, то, природно, ефекту тиску як такого не буде", - сказав він.

Раніше Гончар звернув увагу на те, що всі можливі джерела диверсифікації поставок газу в Україну є довгостроковими проектами. Зокрема, побудова терміналу з переробки скрапленого газу вимагає часу і коштів, а збільшення видобутку власного газу - вкладень і сприятливого інвестиційного середовища. Можливі реверсні поставки газу з європейських країн вимагають переговорного процесу.

Нагадаємо, раніше Секретар РНБО Раїса Богатирьова заявила, що діючі газові контракти між Україною і Росією загрожують безпеці країни. На засіданні Ради в минулу п'ятницю було прийнято рішення шукати шляхи диверсифікації поставок газу в Україну.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини