RU

РНБО може ввести санкції проти облгазів Фірташа – джерела

06.05.2021, 19:29
РНБО може ввести санкції проти облгазів Фірташа – джерела - Фото
Засідання РНБО під головуванням Зеленського (Фото: пресслужба Офісу президента)

Рада національної безпеки й оборони (РНБО) може ввести санкції проти облгазів через борг перед Оператором газотранспортної системи (ОГТСУ) на 10 млрд грн за відібраний і не оплачений газ із ГТС в якості виробничо-технологічних витрат. Про це повідомили LIGA.net два джерела, знайомих із планами РНБО – одне з оточення президента  Володимира Зеленського, інше – з нафтогазової галузі.

У розпорядження LIGA.net  потрапив внутрішній підрахунок ОГТСУ боргів облгазів за відібраний газ із газотранспортної системи протягом 2020-го і першого кварталу 2021 року. У документі зазначено, що за звітний період облгази нібито викачали газу з ГТС, не розплатившись, на 9,88 млрд грн.

Найбільші боржники – облгази, що працюють під брендом Регіональної газової компанії (РГК), пов'язаної з Дмитром Фірташем – 7,97 млрд грн.

Таблиця з боргами облгазів перед оператором ГТС

Достовірність цього документа підтверджує  пресреліз  ОГТСУ від 6 травня, де вказано аналогічну цифру боргу. За  даними оператора ГТС, з січня до березня 2021 року включно облгази нібито відібрали з "труби", не розплатившись 1 млрд кубометрів газу. Це в 5,6 рази більше, ніж обсяги їх виробничо-технологічних витрат за 2020 рік.

"Такі величезні борги облгазів створюють реальну загрозу фінансовій стабільності Оператора ГТС, відповідно загрозу енергетичній безпеці України. Тому РНБО включилося в процес. До того ж, фінансова нестабільність оператора ГТС грає на руку  Газпрому, який всіма силами лобіює Північний потік-2", – заявив  LIGA.net співрозмовник із нафтогазової галузі, що побажав залишитися анонімним.

Він очікує, що відповідне рішення РНБО може прийняти вже завтра, 7 травня. Однак які санкції можуть загрожувати облгазам від РНБО, йому невідомо.

Про майбутні плани РНБО  LIGA.net також повідомив співрозмовник, близький до президента Зеленського. За його інформацією, РНБО розглядає кілька варіантів можливого рішення – від попередження до заморожування активів і націоналізації з подальшою реприватизацією.

 LIGA.net направила до пресслужби РГК запит із проханням прокоментувати вище викладену інформацію, і готова опублікувати позицію компанії щойно її отримає.

Читайте також: Якою буде ціна на газ і як її регулює Зеленський. До чого тут РНБО, Фірташ і Нафтогаз

  • 5 травня стало відомо, що секретар РНБО  Олексій Данілов  запросив у прем'єр-міністра  Дениса Шмигаля структуру власності всіх в Україні енергетичних і газових компаній.
  • У січні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабмін готує законопроєкт про укрупнення облгазів. Документ серед іншого має впровадити в українське законодавство введення в облгази тимчасової адміністрації, як це працює у банківському секторі.
Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини