RU

РНБО доручила повернути в держвласність "трубопровід Медведчука"

19.02.2021, 20:06
РНБО доручила повернути в держвласність
Віктор Медведчук (Фото: пресслужба ОПЗЖ)

Рада національної безпеки й оборони доручила повернути в держвласність нафтопродуктопровід Прикарпатзахідтранс, власників якого пов'язують із депутатом  Віктором Медведчуком (ОПЗЖ). Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО   Олексій Данілов.

"Дано вказівку всім відповідним органам законним способом повернути це (трубопровід, – ред.) у власність українського народу і розібратися, як власність держави опинилася в приватних руках", – заявив Данілов.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Він додав, що цей трубопровід "незрозумілим способом" опинився в приватних руках і зараз правоохоронцям дано доручення з'ясувати, як Прикарпатзахідтранс виявився в приватній власності без проведення приватизації. Данілов додав, що іноземних власників трубопроводу пов'язують із двома громадянами України.

"Якщо хтось щось украв у України, він має все покласти на місце. Не має значення – прикривається він депутатським мандатом або іншими преференціями", – підкреслив Данілов.

Данілов заявив, що ще в травні 2015 року РНБО доручила Кабміну вжити заходів щодо збереження та експлуатації нафтопродуктопроводу.

"Кабмін повинен був вжити заходів щодо захисту інтересів держави. За п'ять років Кабмін не довів у судах право держави на володіння і користування частиною нафтопродуктопроводу. В результаті держмайно опинилося в руках власників з іноземною реєстрацією, але афілійованими з двома громадянами України", – заявив Данілов.

ТОВ "Прикарпатзахідтранс" експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" протяжністю близько 800 км. Він призначений для прокачування дизельного палива з Росії та Білорусі для України і транзиту до Європи. Власниками компанії є білоруський бізнесмен Микола Воробей і громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Шефера  пов'язують з оточенням Віктора Медведчука.

Згідно ст.7 Закону України "Про трубопровідний транспорт", "магістральний трубопровідний транспорт має важливе народногосподарське та оборонне значення і є державною власністю України".

Сам Медведчук спростовував причетність до постачань нафтопродуктів в Україну. 15 лютого на сайті ОПЗЖ вийшла заява: "Ні Медведчук, ні члени його сім'ї не мали і не мають відношення до постачання та реалізації дизельного палива і скрапленого газу" в Україні.

ОПЗЖ посилалася на рішення Верховного Суду від 1 липня 2020 року щодо позову Віктора Медведчука до телеканалу Прямий. Цим рішення суд зобов'язав телеканал спростувати "недостовірну інформацію" про зв'язок політика з постачанням в Україну дизеля і скрапленого газу з Росії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини