Ризики по-новому. НБУ розширив можливості банків для кредитування

Національний банк України (НБУ) переглянув вимоги до оцінки фінансового стану боржників – органів місцевого самоврядування при розрахунку розміру кредитного ризику. Відповідна постанова №150 датована 30 листопада й набуває чинності з 2 грудня 2020 року.
Згідно з документом, зокрема, банки можуть визначати клас позичальника муніципалітету – емітента цінних паперів на підставі його кредитного рейтингу. У разі відсутності такого рейтингу за гривневими цінними паперами банки мають право визначати клас позичальника на підставі кредитного рейтингу України за міжнародною шкалою, зниженого на один рівень.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини
У той же час нижня межа діапазону компонента розрахунку кредитного ризику, що відображає рівень втрат внаслідок дефолту позичальника (LGD) для державних і муніципальних цінних паперів, була знижена до 0,6.
Також регулятор підвищив значення коефіцієнтів, з якими муніципальні облігації приймаються як застави при розрахунку кредитного ризику.
"Такі зміни сприятимуть активній кредитній підтримці банками органів місцевої влади, розвитку регіональних інфраструктурних проєктів та ринку цінних паперів в цілому і є продовженням кроків НБУ, які він здійснює для відновлення кредитування та підтримки економіки", – відзначають в Нацбанку.
- 25 листопада Кабмін прийняв постанову, яка визначає механізм надання державних гарантій для підтримки мікро-, малого та середнього підприємництва.
- За третій квартал 2020 року об`єм наданих за програмою 5-7-9 кредитів збільшився майже в 10 разів. На що беруть гроші підприємці.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Комментарі