RU

Рівень 2013-го. Dragon Capital поліпшив прогноз відновлення економіки України

04.02.2021, 14:28
Рівень 2013-го. Dragon Capital поліпшив прогноз відновлення економіки України - Фото
Томаш Фіала (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Інвестиційна компанія Dragon Capital поліпшила прогноз зростання ВВП України на 2021 рік. Економіка країни має зрости на 5,3% повідомив гендиректор інвесткомпанії Томаш Фіала на конференції Європейської Бізнес Асоціації.

"Ми зробили апгрейд ВВП. Якщо уряд передбачає 4,6% зростання, то ми очікуємо 5,3%. Курс ми очікуємо на кінець року на рівні 28 грн/$, середній курс – 27,2 грн/$", – заявив Фіала і зазначив, що курс долара залишається стабільним.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Фіала додав, що прогнозовані розміри номінального ВВП ($171 млрд) можна порівняти з показниками 2013 року, коли Україна втратила частину території і економіки в результаті російської агресії.

В Dragon Capital дещо погіршили прогноз щодо інфляції, до 6,5%. Дефіцит бюджету в 2021 році повинен скласти 5,2%.

У компанії очікують, що за підсумками 2020 року падіння ВВП України склало 4%. Такий результат Фіала назвав позитивним в умовах коронакризи.

"Це один із кращих результатів у Європі. Загалом цифри щодо Єврозони – -6,8% за минулий рік. Якщо виправдається наш прогноз, то вже в IV кварталі 2020 року ми досягли рівня IV кварталу 2019 року, тому ми вже повернулися на доковідний рівень ВВП", – підкреслив Фіала.

Читайте також: Розмова про важливе | Медведчук і Коломойський можуть додати економіці великих проблем. Інтерв'ю з Фіалою

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини