RU

Ринок землі. Зеленський записав відеозвернення до українців

11.11.2019, 13:32
Ринок землі. Зеленський записав відеозвернення до українців - Фото
Володимир Зеленський (Фото: Сергій Долженко/ЕРА)

Президент Володимир Зеленський заявив, що на сьогодні українці не є повноцінними власниками своєї землі, як це записано в Конституції. Про це йдеться у відеозверненні гаранта, опублікованому 11 листопада.

"Держава не створила можливості працювати на своїй землі. Українці не можуть продавати або купувати ділянки сільськогосподарського призначення", - говорить Зеленський.

За його словами, громадяни України позбавлені цього права так само, як жителі Північної Кореї, Венесуели, Таджикистану, Куби та Конго. Тоді як в Польщі, Білорусі, США, Німеччині, Італії, Ізраїлі, Китаї ринок землі є.

"Є різні моделі цього ринку. Наприклад, коли іноземці можуть або не можуть купувати землю. Але сам ринок існує", - зазначив президент.

Офіс Зеленського пропонує продавати землю тільки українським громадянам і компаніям, власниками яких є українці. А питання купівлі землі іноземцями - винести на всеукраїнський референдум.

"Було прийнято рішення: між першим і другим читанням до чинного проекту закону будуть внесені правки, згідно з якими право купувати і продавати землю матимуть тільки українські громадяни і українські компанії, засновані виключно українськими громадянами. Іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські землі лише в разі, якщо на це буде дано згоду народу України на всеукраїнському референдумі. Відповідний пункт буде міститися в законі", - повідомив Зеленський.

Він також додав, що парламент найближчим часом розробить і прийме закон, який чітко встановить види і механізми референдуму.

  • Згідно з жовтневим опитуванням Центру Разумкова, 56,3% міських жителів і 59,2% сільських жителів висловилися проти скасування мораторію на продаж землі і хочуть винести питання на референдум. Згідно з опитуванням групи Рейтинг, 70% українців вважають, що власники земельних паїв повинні отримати право продавати/дарувати їх, але виключно вітчизняним компаніям або громадянам України.
  • На початку вересня три соціологічні служби провели дослідження ставлення українців до введення ринку землі, їх результати виявилися суперечливими. Детальніше про це тут>>>
  • Після публікації соцопитувань, президент Зеленський запропонував врегулювати проблемні моменти законопроекту про земельний ринок. На наступний день уряд оголосив про намір оновити концепцію реформи - серед іншого пропонували до 2024 року заборонити доступ іноземців до ринку.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини