RU

Ринок землі. Списки махінаторів опублікують після незалежного аудиту – Лещенко

27.05.2021, 11:35
Ринок землі. Списки махінаторів опублікують після незалежного аудиту – Лещенко - Фото
Роман Лещенко. Фото - Держгеокадастр

Списки причетних до земельних махінацій оприлюднять за результатами незалежного міжнародного антикорупційного аудиту. Про це міністр аграрної політики Роман Лещенко сказав в інтерв'ю LB.ua.

"В режимі безкоштовної приватизації за 20 років було виведено з державної у приватну власність понад 5 млн гектарів землі. Фактично, вкрали територію Словаччини на території України. При цьому крали все і кращі землі. Чорнозем тощо. А також забирали надра", – розповів міністр.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За його словами, за результатами незалежного міжнародного антикорупційного аудиту, будуть оприлюднені списки власників земель і пов'язаних мереж осіб, причетних до махінацій, схеми, за якими здійснювалося виведення земель із державної у приватну власність. "Ми відобразимо це у публічній карті порталу Національної інфраструктури геопросторових даних", – додав він.

Міністр зазначив, що правоохоронні органи подадуть ці матеріали до РНБО на предмет загроз нацбезпеці за втратою значних масивів державних земель. 

"І за результатами колегіального розгляду, РНБО прийматиме відповідні рішення. За яким принципом будуть формуватися списки махінаторів, чи будуть пороги вкраденого; до списків потраплять тільки власники награбованого або також службовці, які сприяли махінаціям – питання вже правоохоронних органів", – сказав Лещенко.

Бізнес захищає свою нерухомість із системою SMS-Маяк. Онлайн-контроль змін статусу нерухомості і земельних ділянок.
  • Під час виступу на форумі, президент Володимир Зеленський повідомив, що за попередніми підрахунками близько 5 млн га державних земель присвоєно незаконно. Після цього Роман Лещенко заявив, що до українців, які займалися земельними махінаціями, будуть застосовані санкції.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини