RU

Ринок електроенергії: Верховна Рада скасувала "поправку Геруса"

04.12.2019, 13:57
Ринок електроенергії: Верховна Рада скасувала
Фото: depositphotos.com

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому проект закону №2233 "Про внесення змін до Закону "Про ринок електричної енергії". За таке рішення проголосували 274 народних депутати.

Законопроект покликаний врегулювати механізм виконання спеціальних обов'язків щодо купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом, не допустити неконтрольованого зростання цін на електроенергію, забезпечити теплопостачання споживачів в опалювальний період шляхом врегулювання питання роботи ТЕЦ у новому ринку електроенергії.

Документ забороняє продаж і/або постачання електроенергії, що імпортується з РФ, за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку.

Регулятор отримає право анулювати результати річного аукціону, на якому розподілена пропускна здатність на 2020 рік в частині міждержавних зв'язків між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства. У такому випадку кошти, сплачені за розподілену пропускну здатність, будуть повернуті.

З дня початку функціонування ринку "на добу вперед" до 31 грудня 2019 року включно гранична нижня межа обов'язкового продажу електроенергії виробниками на ринку "на добу вперед" (крім виробників "зеленої" енергії) не може бути менше 10% їхнього місячного обсягу продажів електричної енергії відповідно до правил ринку. З 1 січня 2020 року до 31 грудня 2025 року включно гранична нижня межа не може бути менше 15%.

Доцільність встановлення і рівень граничних цін в разі їх встановлення повинні переглядатися регулятором не менше одного разу на шість місяців.

Граничні ціни встановлюються НКРЕКП після консультацій з Антимонопольним комітетом України.

Читайте російською: Рынок электроэнергии: Верховная Рада отменила "поправку Геруса"

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини