RU

РФ готова повернутися до перегляду газових контрактів, - Азаров

31.05.2012, 10:43
РФ готова повернутися до перегляду газових контрактів, - Азаров - Фото
Микола Азаров
Росія готова повернутися до перегляду газових контрактів. Про це сказав сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров зазначив, що минулого тижня він двічі зустрічався з керівництвом Російської Федерації. "Керівники Російської Федерації погодилися серйозно розглянути аргументи української сторони щодо поставок російського газу в Україну і найближчим часом повернутися до проблеми перегляду контракту, який очевидно ставить Україна в нерівні конкурентні умови", - сказав голова уряду.

Нагадаємо, Україна вже протягом двох років не може переконати Росію переглянути газовий контракт. Було прийнято рішення знизити залежність від російських енергоресурсів. Зокрема, в травні НАК Нафтогаз України підписав рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу з німецькою RWE. Також Київ провів конкурс на розробку двох родовищ сланцевого газу на території України (переможцями якого стали Chevron і Shell), йде підготовка до видобутку газу на чорноморському шельфі. Було заявлено про зниження закупівель російського газу з 41 млрд. кубометрів до 27.

Ціна газу для України у другому кварталі 2012 року досягла рекордних $450 за тисячу кубів проти $416 в I кварталі 2012 року.

Досьє на Миколу Азарова 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини