RU

Реструктуризація валютних кредитів: НБУ розкритикував законопроєкт Слуги народу

25.03.2021, 11:06
Реструктуризація валютних кредитів: НБУ розкритикував законопроєкт Слуги народу - Фото
Національний банк України (Фото: пресслужба НБУ)

Реструктуризація боргу валютних позичальників повинна відбуватися на ринкових, прийнятних і для банків, і для позичальників, збалансованих умовах. Механізм для проведення такої реструктуризації вже існує. Про це заявили в Національному банку України, коментуючи прийняття парламентом у першому читанні законопроєкту №4475, яким передбачено проведення реструктуризації валютних кредитів в обов'язковому порядку.

В НБУ наголосили, що в ході реструктуризації арбітром між боржником і кредитором є суд, який може оцінити обставини справи і становище позичальника. Такий підхід дає можливість здійснити реструктуризацію заборгованості на справедливих і збалансованих умовах.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Крім того, відзначають у Нацбанку, банки розробили і пропонують валютним позичальникам власні програми добровільної реструктуризації валютної заборгованості.

Регулятор нагадав, що до 21 квітня 2021 року діє мораторій на стягнення майна за валютними кредитами. Мораторій був введений у 2014 році для захисту валютних позичальників, в зв'язку з кризою і різкою девальвацією.

"Оскільки позичальники переважно так і не почали виконувати зобов'язання за такими кредитами, це створило ризики для стабільності фінансової системи. Ми вважаємо, що продовження дії мораторію на три роки, передбачене законопроєктом №4475, знову законсервує, а не вирішить проблему валютних кредитів. До того ж це нівелює ефективність державних програм зі стимулювання розвитку іпотеки", – заявили в НБУ.

Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді повідомлення в особистому кабінеті, sms-повідомлення або email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Водночас, Нацбанк підтримує запропоновані до Податкового кодексу зміни для звільнення від оподаткування прощених сум боргу та інших доходів, що виникають внаслідок реструктуризації кредитів в іноземній валюті.

У НБУ вважають, що такий підхід буде сприяти активній реструктуризації валютних кредитів.

  • 19 березня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкти про захист українців, які мають борги за кредитами в іноземній валюті, від надмірних апетитів кредиторів (№4475; №4398, №4399). Детальніше про законопроєкт №4475 від депутатів Слуги народу, читайте тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини