RU

Реприватизація Укртелекому скасовується. Фонд держмайна програв суд Ахметову

28.09.2020, 09:37
Реприватизація Укртелекому скасовується. Фонд держмайна програв суд Ахметову - Фото
Рінат Ахметов (фото - EPA)

Господарський суд Києва відмовився задовольнити позов Фонду держмайна до ТОВ "ЕСУ" в справі про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій Укртелекому від 2011 року та стягнення 2,1 млрд грн пені у вигляді прострочення виконання зобов'язання із внесення інвестицій. Про це повідомляє Finbalance.

"Позивач не довів факт невиконання ТОВ "ЕСУ" умов договору купівлі-продажу пакета акцій та істотного порушення покупцем своїх зобов'язань, яке б значною мірою позбавило позивача (продавця) того, на що він розраховував при укладенні цього договору", йдеться в судовому рішенні від 27 серпня 2020 року.

Фонд держмайна в 2011 році продав 92,79% акцій Укртелекому за 10,6 млрд грн. Значна частина угоди була профінансована за рахунок випуску ТОВ "ЕСУ" облігацій на 4,6 млрд грн, 4 млрд грн з яких були викуплені державними Ощадбанком і Укрексімбанком. Ці папери повинні бути погашені в березні 2017 року, чого не сталося, тобто стався дефолт.

Кінцевим бенефіціаром ТОВ "ЕСУ" є Рінат Ахметов. На початку 2020 року була інформація, що холдинг СКМ Ахметова в рамках мирової угоди щодо Укртелекому виплатив понад $700 млн для кіпрської компанії Raga Establishment Ltd, яку пов'язували з оточенням Дмитра Фірташа.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини