RU

Рентні ставки. Гетманцев прокоментував вигоду Коломойського

30.01.2020, 14:18
Рентні ставки. Гетманцев прокоментував вигоду Коломойського - Фото
Данило Гетманцев (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Глава податково-фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев не бачить вигоди для олігарха Ігоря Коломойського в зміні ставок ренти на видобуток залізної руди. Про це він розповів в інтерв'ю LIGA.net, коментуючи прийняття парламентом законопроекту №1210.

"Я не знаю, яким чином Коломойський виграє від ренти на залізну руду, його бізнес - марганцева руда, раз на те пішло. Якщо він і має відношення до залізорудних активів, то це мізерний відсоток", - заявив Гетманцев.

Він також зазначив, що ренту на марганцеву руду теж підвищили з 5 до 6,25%, на залізну - з 8 до 11 або 12% в залежності від цін на ринку. "Це певний компроміс із галуззю", - додав Гетманцев.

При цьому він підкреслив, що не вирішена ще головна проблема з базою оподаткування. "В Україні ефективна ставка оподаткування для залізорудних видобувних компаній, тобто, скільки реально вони платять, при ставці 8% становила 2%. Зараз - десь 3,7-3,75%".

Читайте також: Рента для Коломойського, майбутнє Нефьодова, податок для Facebook. Інтерв'ю Данила Гетманцева

Раніше, в початковій версії законопроекту, Гетманцев запропонував брати ренту не з сирої руди, а зі збагаченої, тобто з кінцевого продукту. Для окремих комбінатів це означало б значне зростання платежів.

Читайте також: Слуга Народу змінює податки. Як і обіцяв Коломойський, заплатить Ахметов. І курці

  • 16 січня, Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроекти №1209-1 і №1210 про вдосконалення адміністрування податків і усунення окремих неузгодженостей у податковому законодавстві.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини