RU

Рекордний штраф у фармацевтиці. Виробникові опіоїдного оксиконтину винесли вирок

21.10.2020, 20:35
Рекордний штраф у фармацевтиці. Виробникові опіоїдного оксиконтину винесли вирок - Фото
Фото: Justin Lane/EPA

Міністерство юстиції США завершило розгляд справи проти виробника опіоїдного препарату оскиконтин, компанії Purdue Pharma. Про це  пише The Washington Post.

Компанія визнала свою провину за трьома пунктами звинувачення і погодилася заплатити $8,34 млрд  штрафів і компенсацій. Це найбільша сума, на яку будь-коли штрафували фармацевтичну компанію, уточнює видання.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Purdue Pharma звинувачували в тому, що компанія знала про появу опіоїдної залежності від препарату оксиконтин, але всіляко приховувала це. Також компанія займалася підкупом лікарів і провізорів, щоб вони виписували і рекомендували оксиконтин замість інших болезаспокійливих препаратів, що не викликають залежності.

Оксиконтин став одним із ключових препаратів, що спровокував т.зв. "опіоїдну кризу" в США кінця 2000-х – середини 2010-их, протягом якої від опіоїдних передозувань, за даними американського департаменту охорони здоров'я, померло 760 000 осіб.

Purdue Pharma – приватна фармацевтична компанія, що належить родині Секлерів. Спеціалізувалася на продажі опіоїдних препаратів, головним чином оксиконтину. У 2007 році Purdue Pharma заплатила штраф у $645 млн за порушення в рекламі опіоїдних препаратів. Здійснювала продаж до 2019 року. 15 вересня 2019 року оголосила себе банкрутом.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини