RU

"Реклама смерті". Чи приніс новий рік звільнення від тютюнової експансії?

10.02.2009, 08:47

У вівторок у Києві буде презентовано результати національного дослідження рекламного ринку тютюнових виробів. Після заборони розміщення "реклами смерті" на зовнішніх носіях компанії почали активніше використовувати приховані засоби популяризації шкідливої продукції, - відзначають організатори прес-конференції на тему: "Чи приніс новий рік звільнення від тютюнової експансії?".

Основну увагу учасників заходу буде зосереджено на ретрансляції тютюнової пропаганди через телебачення, друковані ЗМІ, рекламу в громадських місцях, візуальну рекламу, соціальні кампанії і спонсорство, BTL-рекламу, Інтернет та різні маркетингові винаходи тютюнових компаній.

У прес-конференції збираються взяти участь представник Львівського представництва Громадської мережі "Опора" Ірина Швець, член Київського представництва "Опори" Василь Косій, голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький.

Нагадаємо, 1 січня 2009 року набули чинності окремі норми Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про рекламу", прийнятого у березні 2008 року, котрі посилюють рекламу алкогольних і тютюнових виробів.

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про рекламу" був ініційований свого часу депутатом Миколою Томенком, прийнятий парламентом і підписаний главою держави.

Зокрема, із січня забороняється у телепередачах подавати будь-яку інформацію рекламного характеру у вигляді дикторського тексту або звукового супроводу про спонсора-виробника алкогольних напоїв, називати його ім'я (назву) або подавати знак для товарів і послуг спонсора. Крім того, з 1 січня забороняється зовнішня реклама тютюнових виробів і алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби чи алкогольні напої. Також забороняється така реклама на транспорті.

У відповідь на заборону з 1 січня 2009 року реклами алкоголю і тютюну на ТБ і на зовнішніх носіях, група депутатів Верховної Ради України підготувала законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо запобігання негативним наслідкам фінансово-економічної кризи в рекламній галузі і електронних засобах масової інформації) N3563, що передбачає відстрочку заборони на рік.

Виробники міцного алкоголю і тютюнових виробів заявили, що до таких жорстких вимог готові, однак заборона реклами алкоголю не буде сприяти зменшенню споживання спиртного і тютюну. Проте може завдати потужного удару по фінансовому стану телевізійних каналів: за кошти від реклами алкоголю і тютюну ті знімають нові програми, купують спортивні трансляції і серіали.

Ринок алкоголю і тютюну: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини