RU

Реклама ліків "від коронавірусу". АМКУ оштрафував фармкомпанію на 500 000 грн

03.07.2020, 13:57
Реклама ліків
Фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував ТОВ "Юрія-Фарм" на 528 000 грн за поширення в рекламі препарату неправдивої інформації про його здатність боротися з коронавірусами. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

"Такими діями підприємство порушило конкуренційне законодавство, вводило в оману споживачів і могло отримати конкурентну перевагу перед іншими виробниками лікарських засобів", - йдеться в повідомленні.

В АМКУ уточнюють, що рекламний відеоролик "Декасан", в якому поширювалася інформація, що він "діє на всі складні віруси, включно з коронавірусами", виявлений на телеканалі "1+1".

Відзначається, що ніякої інформації про такі властивості в інструкції препарату немає. Відсутні і дані клінічних досліджень, що підтверджують лікувальний або профілактичний ефект препарату щодо Covid-19. Крім цього, дані про лікування або профілактику коронавірусу цим засобом не відповідають офіційній інформації Всесвітньої організації охорони здоров'я та Міністерства охорони здоров'я України, підкреслюють в АМКУ.

В результаті, за порушення Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" Юрія-Фарм оштрафована на 528 000 грн. Штраф підлягає сплаті у двомісячний строк із дня одержання рішення.

Читайте також: Обережно, реклама фейкових ліків від COVID-19. Як із цим бореться держава

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини