Регіони направили уряду бюджетні вимоги

22.02.2012, 09:05
Регіони направили уряду бюджетні вимоги - Фото
87cdcee10e257f385ed5d12e091d07a6.jpg

У парламентському комітеті з питань бюджету вже заявили, що ці вимоги виконати нереально

Правління Асоціації міст України затвердило свої пропозиції уряду, які місцеві органи влади просять врахувати при розробці основних напрямів бюджетної політики на 2013 рік.

Як пише  КоммерсантЪ-Украина в публікації "Місцеві бюджети вимагають грошей", всього запропоновано 16 заходів, реалізація яких призведе до децентралізації місцевих бюджетів та ефективного функціонування органів влади на місцях. Мери вважають доцільним залишати в місцевих бюджетах 25% платежів податку на прибуток (крім підприємств державної та комунальної власності), а також 50% від перевиконання планів по збору цього податку та акцизу.

Серед іншого асоціація пропонує дозволити місцевій владі встановлювати ставки податку на землю, адмініструвати туристичний збір залежно від оборотів готелів, повернути податок з власників транспортних засобів за прогресивною шкалою в залежності від обсягу двигуна. А податком на нерухомість, який запрацює з 1 липня, обкладати не тільки житло, але і все комерційне майно.

Необхідно також списати борг по середньострокових позик, які надавалися місцевим бюджетам з коштів єдиного казначейського рахунку на покриття касових розривів. За словами мерів, їм довелося брати позички внаслідок неефективного планування: Мінфін завищував доходи і занижував витрати. За підрахунками асоціації, незабезпеченість бюджетних призначень у 2012 році за захищеними статтями становить майже 2 млрд.грн. Разом з тим запропоновано скоротити обсяг щоденного погашення позик до 50-60%. Місцеві органи влади також просять уряд спростити процедуру запозичень до місцевих бюджетів та зняти обмеження по кількості населення.

Проте голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Валерій Баранов (Народна партія) ще вчора заявив мерам, що уряд не погодиться з пропозицією залишати частину податку на прибуток на місцях. "Ми можемо скільки завгодно це обговорювати, але ніхто не дасть це зробити, адже треба чимось фінансувати пенсії і зарплати", - резюмував він. "Необхідно подумати і про інші норми, які б стимулювали наш розвиток, а не робити це тільки за рахунок податку на прибуток", - підтримав його глава Київміськдержадміністрації Олександр Попов.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам