RU

Регіони направили уряду бюджетні вимоги

22.02.2012, 09:05
Регіони направили уряду бюджетні вимоги - Фото
87cdcee10e257f385ed5d12e091d07a6.jpg
Правління Асоціації міст України затвердило свої пропозиції уряду, які місцеві органи влади просять врахувати при розробці основних напрямів бюджетної політики на 2013 рік.

Як пише  КоммерсантЪ-Украина в публікації "Місцеві бюджети вимагають грошей", всього запропоновано 16 заходів, реалізація яких призведе до децентралізації місцевих бюджетів та ефективного функціонування органів влади на місцях. Мери вважають доцільним залишати в місцевих бюджетах 25% платежів податку на прибуток (крім підприємств державної та комунальної власності), а також 50% від перевиконання планів по збору цього податку та акцизу.

Серед іншого асоціація пропонує дозволити місцевій владі встановлювати ставки податку на землю, адмініструвати туристичний збір залежно від оборотів готелів, повернути податок з власників транспортних засобів за прогресивною шкалою в залежності від обсягу двигуна. А податком на нерухомість, який запрацює з 1 липня, обкладати не тільки житло, але і все комерційне майно.

Необхідно також списати борг по середньострокових позик, які надавалися місцевим бюджетам з коштів єдиного казначейського рахунку на покриття касових розривів. За словами мерів, їм довелося брати позички внаслідок неефективного планування: Мінфін завищував доходи і занижував витрати. За підрахунками асоціації, незабезпеченість бюджетних призначень у 2012 році за захищеними статтями становить майже 2 млрд.грн. Разом з тим запропоновано скоротити обсяг щоденного погашення позик до 50-60%. Місцеві органи влади також просять уряд спростити процедуру запозичень до місцевих бюджетів та зняти обмеження по кількості населення.

Проте голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Валерій Баранов (Народна партія) ще вчора заявив мерам, що уряд не погодиться з пропозицією залишати частину податку на прибуток на місцях. "Ми можемо скільки завгодно це обговорювати, але ніхто не дасть це зробити, адже треба чимось фінансувати пенсії і зарплати", - резюмував він. "Необхідно подумати і про інші норми, які б стимулювали наш розвиток, а не робити це тільки за рахунок податку на прибуток", - підтримав його глава Київміськдержадміністрації Олександр Попов.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини