RU

"Регіонали" знайшли причини зниження українських акцій на світових біржах

09.10.2008, 16:34

Нестабільність політичної ситуації в Україні стала вирішальним чинником для зниження курсів акцій вітчизняних компаній на зарубіжних біржах. Так вважає народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Ірина Акімова.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Партії регіонів, зокрема, І. Акімова зазначила: "Зниження котирування ліквідних українських цінних паперів на міжнародних біржах пов'язане з двома основними причинами. Перша причина - це несприятлива ситуація на світових фінансових ринках і розвиток світової економічної депресії, яка охоплює все більшу кількість країн і галузей. У зв'язку з цим відбувається зниження котирування цінних паперів не тільки українських, але зарубіжних компаній. Друга причина - несприятливі економічні і політичні чинники всередині України. Передусім, на курс цінних паперів українських компаній впливає зниження міжнародних рейтингів країни. Зокрема міжнародне агентство "Fitch ratings" переглянуло прогноз за суверенними рейтингами України зі "стабільного" на "негативний".

Крім того, за словами народного депутата, вирішальним чинником зниження курсів акцій українських компаній, які котируються на міжнародних фондових біржах, стала нестабільність політичної ситуації, яка досягла свого максимуму в зв'язку з достроковим припиненням повноважень Верховної Ради і оголошенням позачергових парламентських виборів. "Можна з впевненістю передбачити, що котирування наших компаній знижуватиметься і далі", - прогнозує І. Акімова.

За її словами, послабити вплив зовнішніх негативних чинників досить складно, але переламати внутрішні негативні чинники реально. "Не треба забувати, що міжнародний рейтинг і міжнародний імідж України має величезне значення, передусім, для тих виробничих вітчизняних компаній, які є основними наповнювачами державного бюджету", - зазначила І. Акімова.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини