RU

Регіонали запевняють, що заберуть землю у місцевих радах лише на деякий час

19.01.2011, 17:05
Регіонали запевняють, що заберуть землю у місцевих радах лише на деякий час - Фото
6d9b817000a34e7bab8be5f276c704da.jpg

Регіонали запевняють, що заберуть землю у місцевих радах лише на деякий час
Передача повноважень розпоряджатися земельними ресурсами від сільських і селищних рад державним адміністраціям - тимчасовий захід. Про це заявила народний депутат з фракції Партії регіонів Ірина Горіна.

За словами народного депутата, за матеріалами створеної раніше Міжвідомчої комісії з аналізу дотримання законодавства у сфері земельних відносин вже порушено понад 20 кримінальних справ, прокуратура опротестувала близько 800 незаконних актів із земельних питань, внесено понад 100 подань і розпоряджень про усунення порушень земельного законодавства. "Факти доводять, що майже 90% порушень законодавства відбувається на рівні селищних рад", - наголошує І.Горіна.

"Практично у всіх перевірених регіонах, а я можу назвати Крим, Волинську, Закарпатську, Запорізьку, Львівську, Київську області, встановлені грубі порушення чинного земельного законодавства. Серед них - кричущі, такі як вилучення особливо цінних земель лісового, водного, історико-культурного фонду, земель сільськогосподарського призначення, зміна цільового призначення землі", - зазначає нардеп-регіонал.

За її словами, саме для боротьби з порушеннями в земельній сфері Президент України Віктор Янукович доручив всім відомствам удосконалити законодавчу базу у земельних питаннях. "Це питання, як-то кажуть, давно вже перезріло. Досить сказати, що це прямо визначене в Земельному кодексі, але питання затягуються. Тому і було запропоновано рішення про передачу повноважень щодо розпорядження землею від сільських, селищних рад місцевим держадміністраціям", - зазначає нардеп.

"Це - тимчасовий захід, але водночас - серйозний антикризовий крок у перехідний період до введення нової вдосконаленої законодавчої бази щодо землі", - наголосила І.Горіна.

Нагадаємо, раніше народний депутат з фракції НУНС, лідер "Цивільної позиції" Анатолій Гриценко заявив, що Президент В.Янукович приховує від суспільства і журналістів секретне доручення, яким хоче привласнити собі всю українську землю. За словами політика, влада збирається максимально швидко розпродати українські землі - "вже до кінця поточного року". "Чому так поспішають? Можливо, не хочуть ризикувати, в очікуванні 2012-го. Оскільки невідомо, який буде настрій у людей, рейтинг Януковича і взагалі - навіщо відкладати на завтра те, що можна привласнити сьогодні?" - зазначає А.Гриценко.

Ірина Горіна: біографія та добірка новин>>>
Будівництво, нерухомість, ринок землі: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини