RU

"Регіонали" наполягають на підвищенні соцстандартів

08.07.2009, 10:17

Необхідно невідкладно ухвалити закон про підвищення соціальних стандартів і не допустити зубожіння людей. Про це заявляє народний депутат України, член Партії регіонів Михайло Папієв.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі народного депутата, зокрема, коментуючи останні статистичні дані про рівень інфляції в Україні, М.Папієв вказав, що всупереч прогнозам уряду про приборкання інфляції, споживчі ціни, які найбільше позначаються на добробуті населення, продовжують своє зростання.

"Виправдовуються прогнози експертів, згідно з якими показник інфляції, закладений до бюджету у розмірі 9,5%, нереальний. Я не бачу ніякої можливості вкластися у 9,5%. Якщо це і можливо, то невідомо якою ціною. Тільки за шість місяців за даними Держкомстату, інфляція становила 8,6%. Але офіційна статистика не вселяє довіри, оскільки відстеження вартості окремих продуктів дає інші результати. Дивна річ, але в Європі продукти дешевшають, а в Україні - дорожчають. І в Україні, і в Європі впала економіка, скоротилися доходи людей, виросло безробіття. Але тільки чомусь коли бельгійські покупці почали економити, магазини відразу, ж знизили ціни, а коли українці опинилися у скрутній ситуації - наші супермаркети ціни, навпаки, підняли", - наголосив М.Папієв.

Політик зазначає, що прожитковий мінімум заморожений на рівні минулого року, а реальна зарплата у травні цього року порівняно з травнем 2008 знизилася на 9,1%, у той час як інфляція до кінця року, прогнозується на рівні 15-18%. "Де-факто, станеться стрімке зменшення реальних доходів населення. Відповідно, всі субсидій, які розраховуються на основі прожиткового мінімуму, також знизяться. Аналогічна ситуація з пенсіями і зарплатами державних службовців. З всього цього можна зробити один висновок: необхідно невідкладно ухвалити закон про підвищення соціальних стандартів і не допустити зубожіння людей", - заявляє М.Папієв.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що прийняття закону про підвищення соціальних стандартів приведе до збільшення дефіциту бюджету на 10% і інфляції.

1 липня Верховна Рада не змогла проголосувати в цілому проект змін до Держбюджету щодо підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати. 25 червня парламент прийняв за основу вказаний проект.

Нагадаємо також, за даними Держкомстату, у січні-червні 2009 року зростання споживчих цін в Україні становило 8,6%, в червні інфляція становила 1,1%.

Михайло Папієв: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини