Реформа для олігархів. В Україні введуть новий тариф для обленерго

29.04.2020, 14:08
Реформа для олігархів. В Україні введуть новий тариф для обленерго - Фото
Фото: прес-служба Донбасенерго

Нацкомісія схвалила проект введення стимулюючого тарифу для обленерго. Це торкнеться бізнесу Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського та інших

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила проект переходу на стимулюючий тариф для обленерго (так званий RAB-тариф). Відповідне рішення регулятор прийняв 29 квітня.

"Ми розуміємо важливість цієї реформи, щоб з одного боку вона не виявилася псевдо, але з іншого - не була надмірною для всіх споживачів, - сказав на засіданні глава Нацкомісії Валерій Тарасюк. - Ми тільки схвалюємо проект і готові до обговорення".

Зокрема, регулятор схвалив введення в тариф на передачу електроенергії фіксовану ставку прибутковості обленерго в залежності від вартості їх активів. На стару базу активів пропонується ввести 0,1% дохідності, на нову - 15%. Для кожного "обла" ці цифри будуть різними.

Для запуску RAB-тарифів необхідно внеси зміни в чотири попередні постанови Нацкомісії.

За словами Тарасюка, схвалені сьогодні проекти рішень були розроблені давно, в їх розробці брали участь Агентство США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові та Білорусі (USAID).

Сьогоднішнє рішення - не фінальна версія стимулюючого тарифу. Далі схвалені проекти рішень повинні пройти громадське обговорення, на яке регулятор виділив, як мінімум місяць. Після цього, остаточний варіант постанов НКРЕКП знову повинна схвалити і затвердити.

Згідно з даними сайту Нацкомісії, громадські обговорення в 2020 році поки не плануються.

Читайте також: Мільярди з повітря. Скільки олігархи зароблять на RAB-тарифах

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииКогда дети молчат. Как выжить после изнасилования