RU

"Развод по-донецки". Засновники ІСД програли суд у Лондоні

17.07.2020, 14:57
Колишні засновники корпорації ІСД Сергій Тарута, Віталій Гайдук та Олег Мкртчан (зліва-направо), фото: Інфографіка LIGA.net

14 липня Високий суд правосуддя Англії і Уельсу завершив розгляд позовів, які подали один проти одного колишні засновники української корпорації Індустріальний союз Донбасу (ІСД) Сергій Тарута, Віталій Гайдук та Олег Мкртчан. Розподіл грошей від продажу корпорації росіянам колишні партнери оскаржували в Лондоні протягом дев'яти років. В результаті суд прийняв рішення відмовити у задоволенні всіх позовів.

Судові тяжби стали наслідком однієї з найгучніших операцій в Україні останнього десятиліття - продажу половини акцій корпорації ІСД у 2010 році новим партнерам, яких фінансував російський державний "Внєшекономбанк" (ВЕБ).

Гайдук і його дружина Олена вважали, що партнери не доплатили при виході з бізнесу $1 млрд. Тарута подав перехресні позови до Гайдука і Мкртчана, в яких вимагав половину акцій у столичному п'ятизірковому готелі Hyatt і Українській гірничо-металургійній компанії (УГМК). Цими активами бізнесмени спільно володіли до угоди з росіянами.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Колишні партнери по-різному запам'ятали умови угоди. За свій пакет акцій Гайдук отримав $950 млн, що відомо з матеріалів справи. Угода передбачала не тільки купівлю 33% акцій Гайдука в ІСД, але і його частки в інших активах, йдеться в письмових відповідях Тарути на запит LIGA.net.

Зокрема, в компанії Нові інжинірингові технології (НІТ), яка володіє готелем Hyatt і металотрейдері УГМК. До цієї суми, як зазначає Тарута, також входило погашення інших фінансових зобов'язань, на яких наполіг Гайдук".

У судовому позові Гайдук стверджував, що під час переговорів Мкртчан дав неправдиві обіцянки (fraudulent misrepresentations made orally - англ.), які переконали його укласти угоду і продати частки в корпорації. Дії останнього Гайдук розцінив як шахрайські.

Про те, як все починалося і подробиці судового розгляду тут: Тарута, Гайдук і Мкртчан судяться в Лондоні за російські мільярди

Корпорація "ІСД" заснована в 1995 році. До неї входили Алчевський МК, Алчевський коксохім (обидва Луганська обл.) і Дніпровський МК (Дніпропетровська обл.), металургійні заводи ISD-Huta Czestochowa (Польща) і ISD-Dunafer (Угорщина).
  • У лютому 2020-го Київський апеляційний суд зобов'язав ІСД виплатити $350 млн компанії Indumet, яка скупила борги корпорації ІСД перед західними банками.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини