Рахунки Укртрансгазу заарештовані. Компанія звернулася до РНБО

05.02.2020, 13:31
Рахунки Укртрансгазу заарештовані. Компанія звернулася до РНБО - Фото
ПСГ, ГТС (прес-служба УТГ)

5 лютого компанія Укртрансгаз (УТГ) звернулася до Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) у зв'язку з арештом всіх рахунків і активів підприємства і просить захисту. Про це повідомляє прес-служба УТГ.

У компанії стверджують, що після передачі діяльності з транспортування газу компанії Оператор ГТС України, робота УТГ ускладнилася через "неправомірні дії третіх осіб щодо протиправного заволодіння майном Укртрансгазу".

Зокрема, ФК Фін-Інвест, яка викупила в 2018 році право в Укренергозбуту на отримання 305 млн куб. м газу від УТГ, вимагає замість газу понад 2,3 млрд грн. "Укртрансгаз розцінює судове рішення, щодо якого відкрито виконавче провадження, як неправомірне, а дії позивача - такими, які можуть мати ознаки шахрайства. Однак арешт приватним виконавцем рахунків підприємства вже призвів до втрати 50,3 млн грн", - йдеться в повідомленні УТГ.

В Укртрансгазі заявляють, що арешти всіх рахунків підприємства і його майна загрожують не тільки "забезпеченню надійного функціонування підземних газосховищ у розпал опалювального сезону", але і функціонуванню газотранспортної системи України, оскільки структурні підрозділи УТГ займаються ремонтом та техобслуговуванням магістральних газопроводів, обладнанням газоперекачувальних агрегатів тощо.

Так як Укртрансгаз включений у Перелік об'єктів держвласності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, компанія звернулася до РНБО з проханням "захистити права підприємства і не допустити незаконного виведення коштів та відчуження майна".

Раніше з цією справою компанія звернулася до ДБР і НАБУ та Міністерства юстиції з проханням не допустити заволодіння коштами держпідприємства у розмірі 2,3 млрд грн.

Читайте російською: Все счета Укртрансгаза арестованы. Компания обратилась в СНБО

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю