RU

Радник глави СБУ Дубілет хоче по-новому боротися з рейдерством

15.08.2019, 17:09
Радник глави СБУ Дубілет хоче по-новому боротися з рейдерством - Фото
Дмитро Дубілет (фото - Андрій Гудзенко/ LIGA.net)

В Україні планується створити систему, яка буде попереджати громадян про те, що їх нерухомість або бізнес намагаються захопити. Про це повідомив в Facebook  радник тимчасово виконуючого обов'язки глави СБУ Дмитро Дубілет.

Нововведення планується розбити на три частини.

По-перше, планується дати громадянам і бізнесу можливість безкоштовно підписуватися на повідомлення про те, що їх нерухомість або бізнес змінює власника.

"Зараз подібний сервіс є, але він платний і стосується тільки нерухомості, і то не всієї. Наша мета - зробити сервіс безкоштовним, що охоплює всі типи майна і доступним через різних провайдерів", - написав Дубілет.

По-друге, в планах - навчитися повідомляти громадян, навіть якщо вони не підписалися на цей сервіс.

"Яким би простим сервіс підписки не був, більшість громадян на нього не підпишуться. Тому ми ставимо перед собою завдання навчитися слати їм повідомлення в будь-якому випадку", - повідомив він.

При цьому Дубілет попередив, що з цим можуть виникнути труднощі, так як в Україні немає "нормального реєстру з контактною інформацією громадян".

"Завдання нетривіальне. Дивно, але наша держава так і не спромоглася створити нормальний реєстр з контактною інформацією громадян (власне, нормального реєстру громадян теж немає). Одна з ідей, яку ми опрацьовуємо - інтегруватися з бюро кредитних історій, у яких є контактні дані більшості громадян ", - додав він.

По-третє, планується повідомляти не тільки про вже здійснені угоди, але й про тих, які ще тільки на підготовчій стадії.

Дубілет додав, що одночасно потрібно дати можливість громадянам загальмувати таку угоду.

"Наприклад - шляхом спрощення процедур подачі скарги в анти-рейдерську комісію при Мін'юсті. Втім, ми розуміємо, що це може призвести до зловживань і з боку продавців, так що будемо впроваджувати акуратно", - пояснив Дубілет.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини