RU

Радміну Криму рекомендують ввести податок на туристів

19.01.2011, 18:00
Радміну Криму рекомендують ввести податок на туристів - Фото
e9e49e36876d695fa6fee5ca13b9b9cd.jpg

Радміну Криму рекомендують ввести податок на туристів

Міністерство курортів і туризму Криму звернулося до міських, селищних і сільських рад автономії з пропозицією ввести туристичний збір у розмірі 1% від вартості тимчасового проживання. Про це заявив Міністр курортів і туризму Олександр Лієв.

Як повідомляє прес-служба Радміну Криму, за попередніми розрахунками Мінкурортів, внаслідок введення такого збору і за умови повної детінізації туристичного ринку до місцевих бюджетів можливо надходження близько 150 млн. грн щорічно.

Крім того, на думку О.Лієва, введення туристичного збору дасть змогу впровадити новий критерій оцінювання ефективності туристичної індустрії. Зокрема Міністр нагадав, що ефективність туристичного ринку в Європі оцінюється за трьома показниками: за кількістю туристів; грошей, які вони залишили в економіці регіону, а також за кількістю ночівель.

"Оцінка ефективності туріндустрії за кількістю ночівель ніколи не застосовувалася у Криму, тому що їх неможливо було підрахувати. Завдяки введенню туристичного збору, це стає абсолютно реальним, оскільки ми бачимо, скільки ночей провели туристи на санаторно-курортному лікуванні, скільки людей розміщувалося у готелях, міні-пансіонатах, а також у приватному домоволодінні, з якого також стягується туристичний збір", - сказав він.

Міністр курортів і туризму Криму також наголосив, що згідно з Податковим кодексом, туристичний збір стягується з громадян України, іноземців, а також осіб без громадянства, прибулих на територію того чи іншого регіону, де введено такий податок.

Водночас від сплати цього збору звільнені інваліди, діти-інваліди і особи, що супроводжують їх (не більше одного супроводжуючого); особи, які прибули у відрядження; ветерани війни; особи, прибулі за путівками у санаторії і пансіонати, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС тощо.

За словами Міністра, вилучені від туристичного збору кошти повинні бути спрямовані на розвиток курортно-туристичної галузі, зокрема, на модернізацію курортної інфраструктури, житлово-комунальних об'єктів, на благоустрій парків, скверів, парковок і реконструкцію набережних.

Туризм, готельний бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини