"Радіофобія – не жарт". Як місцева влада перешкоджає встановленню 4G-вишок

Місцева влада блокує встановлення станцій мобільного зв'язку в Броварах Київської області, Івано-Франківську, Маріуполі, у Святошинському районі Києва та в інших населених пунктах. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації (Мінцифри).
"Радіофобія – не жарт: вона все частіше стає на заваді розвитку мобільного зв'язку в Україні. І йдеться не лише про очікуваний 5G, а й про 4G, що вже став звичним для жителів великих міст і якого дуже чекають у сільській місцевості", – йдеться в повідомленні.
Зокрема, місцеві чиновники вимагають не встановлювати базові станції біля шкіл, медичних закладів та інших державних установ.
"Управління освіти Броварської міської ради змушує прибрати встановлені базові станції неподалік від школи. Притому, що діти досить активно користуються мобільним інтернетом, листуючись із рідними в месенджерах протягом дня", – зазначають у міністерстві.
У Мінцифри запевняють, що жодної шкоди від станцій немає, а випромінювання від сонячних променів навіть вище, ніж випромінювання від мобільних станцій. За даними міністерства, українські норми за рівнем випромінювання станцій зв'язку в 10-100 разів суворіші, ніж за кордоном, а використання радіочастот регулює спеціальний орган – Український державний центр радіочастот.
- Гранично допустимий рівень електромагнітного випромінювання для базових станцій за санітарними нормами України становить 10 мкВт/см2 (до 2017 року було 2,5 мкВт/см2). Для порівняння, в Словенії та Німеччини – 100 мкВт/см2, в США – 1000 мкВт/см2.
- Численні дослідження показують, що випромінювання мобільних телефонів не шкодить здоров'ю. Однак у світі стільникові вишки рекомендують ставити не ближче 500 метрів від шкіл.
- У Vodafone побоюються, що шкоду мобільного зв'язку може бути доведено.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Комментарі