RU

Раді НБУ не сподобалася курсова політика правління: документ

06.12.2019, 11:59
Раді НБУ не сподобалася курсова політика правління: документ - Фото
Богдан Данилишин facebook

Рада Національного банку України визнала неефективною діяльність правління регулятора в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році. Про це повідомив голова ради НБУ Богдан Данилишин на своїй сторінці в Facebook із посиланням на рішення ради від 5 грудня 2019 року.

У зв'язку з цим рада НБУ розробила ряд рекомендацій. Данилишин опублікував список із дев'яти пунктів. Ось вони:

1. Задіяти всі засоби і методи грошово-кредитної політики з метою пом'якшення монетарної політики НБУ.

2. Відновити стратегію управління золотовалютними резервами і графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу.

3. Підготувати і представити раді сценарій розгортання ситуацій на валютному ринку України внаслідок можливого виходу власників-нерезидентів ОВДП з України та план дій Національного банку щодо політики курсоутворення і валютного регулювання в разі його реалізації.

4. З огляду на значну роль нерезидентів на ринку боргових цінних паперів уряду, спільно з Міністерством фінансів України розробити правило щодо згладжування впливу продажу/купівлі ними валюти на стан міжбанківського валютного ринку.

5. Здійснити оцінку ефектів від приєднання до мережі Clearstream і ситуації на міжнародних фінансових ринках у збільшенні попиту нерезидентів на ОВДП.

6. Здійснити/актуалізувати дослідження щодо впливу зміни обмінного курсу на споживчу інфляцію в Україні.

7. Надати оцінку реального обмінного/реального ефективного обмінного курсу (переоцінка/недооцінка) щодо розрахункового рівноважного рівня.

8. Проаналізувати вплив розриву реального курсу на динаміку показників зовнішньої торгівлі, промисловості, інфляції.

9. Знівелювати вплив коригування відкритої короткої валютної позиції в банківській системі через використання індексованих цінних паперів.

Редакція LIGA.net отримала копію проекту рішення ради НБУ. Як з'ясувалося, Данилишин опублікував не всі рекомендації.

 
 
 


Джерела LIGA.net в НБУ уточнили, що проект рішення був прийнятий лише з невеликими правками.<a href="http://www.liga.net/">Источник</a>

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини