RU

Рада запроваджує режим держзакупівель для енергетики й транспорту

24.05.2012, 16:34
Рада запроваджує режим держзакупівель для енергетики й транспорту - Фото
f4ed0b7ea32b66bd91d09b875f66fe16.jpg
За закон про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності № 10006 проголосувало 260 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, закон встановлює особливий порядок держзакупівель в сферах транспортування, розподілу, постачання, зберігання природного і нафтового газу, виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, виробництва і поставок електроенергії, питної води, забезпечення функціонування централізованого водовідведення. Також особливий порядок держзакупівель встановлюється для сфери надання послуг з користування інфраструктурою залізничного транспорту, забезпечення функціонування міського електричного транспорту, надання послуг автостанцій, портів, аеропортів, надання послуг з аеронавігаційного обслуговування, надання послуг поштового зв'язку, геологічне вивчення нафтогазоносних надр, забезпечення функціонування телекомунікаційних мереж, забезпечення транспортування, зберігання та переробки нафти.

Закон також встановлює перелік випадків, в яких замовник здійснює закупівлі без використання процедур, прописаних в законі про держзакупівлі. Як сказано в зауваженнях Головного юридичного управління Верховної Ради до документа, здійснення таких закупівель при подібній редакції не буде врегульовано законодавством.

Також експерти відзначають, що розширення переліку випадків, на які не поширюється дія закону про держзакупівлі, створює ризики зловживань, неефективного використання бюджетних коштів та обмеження конкуренції в даній сфері, що суперечить статті 42 Конституції, відповідно до якої держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності .
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини