RU

Рада закрила комісію по скандальній компанії Лівела

18.11.2011, 14:32
Рада закрила комісію по скандальній компанії Лівела - Фото
253cbabbb4a5dab54d799632a65aa09a.jpg
Верховна Рада України закрила тимчасову слідчу комісію, яка розслідувала діяльність компанії Лівела. За проект постанови N9449, яким пропонувалося продовжити роботу комісії на три місяці, проголосувало 56 карток народних депутатів при 226 необхідних.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин і наслідків діяльності на українському ринку нафтопродуктів компанії Лівела та інших пов'язаних з нею юридичних осіб Роман Зварич повідомив, що роботу комісії пропонується продовжити на три місяці.

Зварич зазначив, що комісії необхідно провести додаткове розслідування. Зокрема, він зазначив, що до комісії звернулися журналісти з проханням дослідити встановлені ними нові факти щодо діяльності фірми Лівела і пов'язаних з нею комерційних структур, які були оприлюднені в ЗМІ в жовтні 2011 року.

За словами Зварича, мова йде про гучні звинувачення на адресу високопосадовців, зокрема, на адресу першого віце-прем'єр-міністра Андрія Клюєва та народного депутата Володимира Зубика.

Крім цього, надійшло звернення народного депутата Арсенія Яценюка з вимогою продовжити роботу комісії до повного завершення розслідування.

Як випливає зі звіту комісії, за три місяці своєї роботи вона встановила, що в результаті діяльності компанії Лівела та пов'язаних з нею підприємств на підставі рішення Автозаводського районного суду міста Кременчук Полтавської області від 19 січня 2004 року, за 2010 рік державний бюджет України не отримав податків на суму 2,9 млрд.грн. Юридична можливість оскаржити первинне рішення суду, за яким Лівела, що є дочірнім підприємством ТОВ Тайстра, отримала право здійснювати митне оформлення без сплати ПДВ, акцизного збору і ввізного збору, а також без надання платіжного доручення на загальну суму всіх установлених законодавством податків і зборів, практично вичерпана. Це пов'язано з тим, що Харківський апеляційний адміністративний суд 31 травня 2010 закрив провадження у справі про оскарження такого рішення на підставі заяв органів держвлади. Зокрема, свої апеляційні скарги відкликали Державна податкова інспекція у м. Полтаві, прокурор м. Кременчук, енергетична регіональна митниця. На думку членів комісії, саме такі дії органів державної судової влади призвели до збитків в 2,9 млрд.грн. в 2010 році.

Нагадаємо, в липні 2011 року Антимонопольний комітет закрив провадження у справі про безподаткове ввезення в 2010 році нафтопродуктів компанією Лівела у зв'язку з її ліквідацією. У грудні 2010 року компанія була знята з податкового обліку Державної податкової службою.

На початку 2011 року податкова провела позапланову перевірку діяльності компанії, за результатами якої порушень податкового законодавства виявлено не було.

Лівела ввозила нафтопродукти в Україну з липня до грудня 2010 року. У вересні-жовтні 2010 частка ввезених цією компанією в Україну нафтопродуктів досягала 50% від загального обсягу імпорту.

З грудня 2010 р. компанія припинила безподатковий імпорт. Збитки держави від її діяльність оцінювалися на рівні 3-5 млрд.грн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини