RU

Рада відкоригувала механізм компенсацій вкладів Ощадбанку

07.06.2012, 12:54
Рада відкоригувала механізм компенсацій вкладів Ощадбанку - Фото
70227216bfbdc8648e4e4aeedb852f06.jpg
Верховна Рада України вдосконалила механізм повернення знецінених заощаджень громадян. За зміни до закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" № 10355 в цілому проголосувало 268 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, відповідно до закону, кошти можуть видаватися як за рахунок державного бюджету України, так і в інших формах, передбачених законодавством. Як пояснив голова підкомітету комітету з питань соціальної політики та праці Олександр Стоян, йдеться про те, що кошти можуть бути видані не тільки готівкою, але й перераховані на картку. Також він звернув увагу на те, що при підготовці документа до другого читання була прийнята поправка щодо видачі коштів спадкоємцям померлих вкладників.

Він зазначив, що в редакції, запропонованій Кабінетом міністрів, йшлося про те, що сума частини знецінених заощаджень або страхових внесків, яка виплачується спадкоємцю, визначається Кабміном. "Але визначення Кабінетом міністрів - це як Бог на душу покладе. Я вніс пропозицію, і комітет її підтримав. Вона сформульоване таким чином: у разі смерті вкладника а на реалізацію його похорону виплачується в розмірі, який визначається Кабінетом міністрів, але - звертаю увагу - не менше розміру прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність (838 грн., - ред.) ", - сказав він.

Нагадаємо, з 1 червня в Україні поновилися компенсації вкладникам Ощадбанку СРСР. Станом на 5 червня 100 тисяч вкладників отримали компенсації вкладів на суму в 93 мільйони гривень. Раніше повідомлялося, що крім компенсаційних виплат у сумі 1 тис.грн., Ощадбанк виплачуватиме по 500 грн. спадкоємцям померлих вкладників.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини