Рада відкоригувала механізм компенсацій вкладів Ощадбанку

07.06.2012, 12:54
Рада відкоригувала механізм компенсацій вкладів Ощадбанку - Фото
70227216bfbdc8648e4e4aeedb852f06.jpg

Ощадбанк виплачуватиме по 838 грн. на похорон спадкоємцям вкладників

Верховна Рада України вдосконалила механізм повернення знецінених заощаджень громадян. За зміни до закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" № 10355 в цілому проголосувало 268 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, відповідно до закону, кошти можуть видаватися як за рахунок державного бюджету України, так і в інших формах, передбачених законодавством. Як пояснив голова підкомітету комітету з питань соціальної політики та праці Олександр Стоян, йдеться про те, що кошти можуть бути видані не тільки готівкою, але й перераховані на картку. Також він звернув увагу на те, що при підготовці документа до другого читання була прийнята поправка щодо видачі коштів спадкоємцям померлих вкладників.

Він зазначив, що в редакції, запропонованій Кабінетом міністрів, йшлося про те, що сума частини знецінених заощаджень або страхових внесків, яка виплачується спадкоємцю, визначається Кабміном. "Але визначення Кабінетом міністрів - це як Бог на душу покладе. Я вніс пропозицію, і комітет її підтримав. Вона сформульоване таким чином: у разі смерті вкладника а на реалізацію його похорону виплачується в розмірі, який визначається Кабінетом міністрів, але - звертаю увагу - не менше розміру прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність (838 грн., - ред.) ", - сказав він.

Нагадаємо, з 1 червня в Україні поновилися компенсації вкладникам Ощадбанку СРСР. Станом на 5 червня 100 тисяч вкладників отримали компенсації вкладів на суму в 93 мільйони гривень. Раніше повідомлялося, що крім компенсаційних виплат у сумі 1 тис.грн., Ощадбанк виплачуватиме по 500 грн. спадкоємцям померлих вкладників.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Можно ли меньше вредить здоровью, не бросив курить?