RU

Рада прийняла закон про реорганізацію ГТС

13.04.2012, 12:58
Рада прийняла закон про реорганізацію ГТС - Фото
Верховна Рада благословила реформу нафтогазового сектора (фото: ЕРА)
Верховна Рада Україна прийняла закон щодо реформування нафтогазового сектору України.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за внесення змін до закону "Про трубопровідний транспорт" (щодо реформування нафтогазового комплексу) № 9429-1 в другому читанні і в цілому проголосувало 242 картки народних депутатів.

Законом передбачено, що реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) держпідприємств та дочірніх підприємств НАК Нафтогаз України здійснюється за рішенням Кабміну на виконання зобов'язань, взятих Україною відповідно до приєднанням до Європейського енергетичного співтовариства.

Приватизація держпідприємств і дочірніх підприємств НАК Нафтогаз України, а також підприємств, створених внаслідок їх реорганізації, забороняється. Відчуження основних фондів, акцій та часток у статутному капіталі держпідприємств, які здійснюють діяльність з транспортування магістральними трубопроводами та зберігання газу в підземних сховищах, їх передача на баланс у концесію, оренду, лізинг забороняється, крім випадків, коли результатом таких дій є передача основних фондів, акцій і часток у статутному капіталі таких підприємств виключно держпідприємству або акціонерному товариству, 100% акцій якого перебуває в держвласності України.

Нагадаємо, 20 березня, Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону "Про внесення змін до Закону" Про трубопровідний транспорт "народного депутата (НУНС) Юрія Кармазіна, який забороняє приватизацію підприємств, створених внаслідок реорганізації НАК Нафтогаз Україна.

До цього парламент неодноразово намагався взяти урядовий варіант законопроекту про реформування нафтогазового комплексу, проте опозиція постійно блокувала трибуну.

16 березня заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха заявив, що Кабінет міністрів згоден на опозиційний законопроект щодо реформування нафтогазового комплексу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини