RU

Рада приступила до реформування нафтогазового комплексу

20.03.2012, 15:09
Рада приступила до реформування нафтогазового комплексу - Фото
Фото: ЕРА
Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект народного депутата Юрія Кармазіна (НУНС) щодо реформування нафтогазового комплексу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за проект змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу № 9429-1 проголосувало 237 карток народних депутатів.

Голосування проходило при заблокованій опозицією парламентській трибуні. Автор законопроекту у своєму виступі підкреслив, що його законопроектом передбачена можливість виконання вимог енергетичної хартії. При цьому закладені механізми, що не дозволяють приватизувати українську ГТС.

У той же час, за його словами, цей законопроект слід було б прийняти сьогодні відразу в цілому. "Ми не знаємо, які потім можуть внести зміни в цей законопроект", - пояснив він.

Тим не менш, перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк повідомив про те, що Кабінет міністрів зняв свій проект закону № 9429 і поставив на голосування законопроект Кармазіна у першому читанні.

Пізніше Кармазін заявив журналістам на брифінгу, що головуючий на засіданні Мартинюк почав розгляд законопроектів щодо ГТС в порушення регламенту, оскільки перед цим дві фракції - БЮТ і НУНС - зажадали оголосити перерву.

Кармазін зазначив, що опозиціонери хотіли провести додаткові переговори з даного питання. "Суть пропозиції, в тому числі й моєї, зводилася до того, що законопроект повинен був бути проголосований у першому читанні й у цілому, за аналогією з тим, як було зроблено з законом про вибори, коли ніхто нікому не довіряв, але досягли консенсусу, прийняли закон відразу в двох читаннях. Це убезпечило б від тих загроз, які можливі при внесенні в порушення статті 116 регламенту, надалі поправок до цього закону", - сказав він.

Депутат підкреслив, що намагався переконати представників більшості в тому, що допрацьовувати в поданому ним законопроекті нічого, і ніяких правок в нього вносити не потрібно. Тим не менш, за його словами, регіонали відмовилися від цієї пропозиції.

Нагадаємо, раніше заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха заявив, що Кабінет міністрів згоден на законопроект щодо реформування нафтогазового комплексу в редакції народного депутата від НУНС Юрія Кармазіна, який забороняє приватизацію підприємств, створених внаслідок реорганізації НАК Нафтогаз України.

До цих пір спроби розгляду урядового законопроекту закінчувалися блокуванням парламентської трибуни з боку опозиції, яка вважала, що його прийняття дозволить приватизацію української ГТС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини