RU

Рада посилила корупційні ризики держзакупівель

04.07.2012, 15:27
Рада посилила корупційні ризики держзакупівель - Фото
6a12aa693bfc354b4645ac090ce48e37.jpg
Депутати прийняли Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" (регістр.N9634). За проголосувала 241 картка народного депутата.

Як зазначається в поясненнях до законопроекту, закон спрямований на вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель. Зокрема, уточнено повноваження Мінекономрозвитку при здійсненні функції моніторингу з питань державних закупівель; введена можливість закупівлі за скороченою процедурою продуктів харчування; встановлені випадки скасування процедури закупівлі у одного учасника замовником і т.п.

Нагадаємо, законопроект N9634 був прийнятий за основу в лютому цього року. Його вже кілька разів знімали з розгляду, а перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський і міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко обіцяли не допустити проект в його нинішньому вигляді до другого читання.

Документ передбачає звільнення всіх держпідприємств (в тому числі комунальних, казенних, госптовариств з держчасткою понад 50%) від необхідності проведення торгів. Єдине виключення - монополісти та закупівлі за кошти держбюджету. Ще один дуже важливий момент - результати закупівлі можна буде не публікувати у "Віснику державних закупівель".

Головне юридичне управління Верховної Ради, проаналізувавши документ, прийшло до висновку, що передбачене законопроектом доповнення переліку випадків, на які не поширюється закон про держзакупівлі, може призвести до обмеження конкуренції у відповідних сферах, підвищить корупційні ризики і неефективність витрачання бюджетних коштів і призведе до додаткових бюджетних витрат.

Детальніше про скандальний закон читайте в матеріалі: Секретні торги. Влада хоче переписати правила держзакупівель
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини