RU

Рада перерозподілить функції управління активами України

08.12.2011, 10:31
Рада перерозподілить функції управління активами України - Фото
Відомство Олександра Рябченка може втратити права з управління держмайном
Сьогодні у Верховній Раді буде зроблена чергова спроба перерозподілити вплив на сферу приватизації та управління державним майном. Парламентський комітет з питань економічної політики запропонував розглянути близько 105 поправок до профільних законопроектів. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Госимущественное право".

Згідно з порядком денним засідання Верховної Ради, сьогодні планується розглянути у другому читанні відразу три законопроекти, присвячених управлінню державним майном та його приватизації. Зокрема, N9368 "Про Фонд держмайна України", N9415 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення управління об'єктами державної власності", а також проект держпрограми приватизації на 2011-2014 роки.

За словами першого заступника глави комітету з питань економічної політики Олександра Бондаря, в минулий вівторок на засіданні комітету до законопроектів було внесено більше 105 правок. "Більшість з них технічні, проте є три принципові", - заявив він. Зокрема, ФДМ знову пропонується зробити підзвітною не президенту, а парламенту. До закону про ФДМ і про вдосконалення управління держвласністю внесені правки, згідно з якими за фондом зберігається можливість управління держмайном. Програму приватизації доповнено пунктом про те, що на покупку української держвласності зможуть претендувати іноземні державні компанії. "Але заборона на участь в приватизаційних конкурсах для українських компаній з часткою 25% і вище зберігається", - зазначив Бондар.

Колишній голова ФДМ Валентина Семенюк-Самсоненко вважає, що президентові вдасться домогтися вихідної норми про підзвітність Фонду держмайна йому, а не парламенту. "Це не суперечить Конституції, як сподіваються представити супротивники цієї норми, хоча б тому, що у президента є контролюючі функції", - зазначає Семенюк-Самсоненко. Втім, на думку генерального директора Concorde Capital Ігоря Мазепи, для інвесторів більш кращою була б підконтрольність ФДМ Верховній Раді. "На парламент складніше впливати якійсь окремій бізнес-групі", - констатує він.

Мазепа вважає, що президент швидше за все підтримає пропозицію депутатів допустити до приватизації зарубіжні держкомпанії. "У нинішніх умовах, коли на ринку досить мало потенційних покупців, не варто відсікати претендентів - це знижує і без того низьку стартову ціну об'єктів", - зазначає він. "Я думаю, що питання допуску іноземних державних компаній не принципове з урахуванням того, що в Україні вже є досвід таких продажів", - говорить президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

Експерт упевнений, що закон буде проголосований таким чином, щоб закріпити подальші права з управління держмайном за Держагентством, а не за ФДМ. "Фонд держмайна останнім часом показав себе не найкращим власником. Будь-який продаж об'єкта приватному власнику супроводжувалася поліпшенням фінансових показників підприємств", - говорить керуючий директор Dragon Capital Томаш Фіала. 20 жовтня спеціальна контрольна комісія Верховної Ради з питань приватизації визнала роботу ФДМ в питанні оренди держвласності незадовільною і вимагала від Генпрокуратури почати відповідне розслідування.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини