RU

Рада перенесла розгляд законопроекту щодо ГТС на п'ятницю

13.03.2012, 14:20
Рада перенесла розгляд законопроекту щодо ГТС на п'ятницю - Фото
db5fbe803bafa56dfdb71a97df7a1087.jpg
Розгляд законопроектів з реформування нафтогазового сектора України перенесли на п'ятницю, 16 березня. Таке рішення підтримало 373 картки народних депутатів, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Як тільки спікер Верховної Ради Володимир Литвин оголосив розгляд законопроектів, що стосуються реформування нафтогазового комплексу, депутати від БЮТ і НУНС заблокували парламентську трибуну.

Литвин запропонував перенести розгляд цього питання на п'ятницю з тим, щоб попередньо заслухати профільного міністра.

Документом пропонується наділити Кабінет міністрів повноваженнями щодо реформування НАК Нафтогаз України. Зокрема, передбачається зняття заборони на розпорядження основними фондами Нафтогазу. Крім того, законопроект дозволяє уряду реорганізацію державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту.

Як стверджують автори документа, мета законопроекту - поділ функцій видобутку, транспортування й реалізації газу в зв'язку з вимогою Європейської енергетичної хартії, яку Україна підписала в листопаді 2010 року. Також зазначалося, що прийняття закону необхідно для створення газотранспортного консорціуму з управління ГТС України.

Нагадаємо, раніше Головне науково-експертне управління Верховної Ради висловило зауваження до цього законопроекту. Як відзначили експерти, оскільки Нафтогаз входить до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, передача майна компанії іншим юридичним особам, які створюються на базі його майна, фактично означає, що воно може бути приватизоване.

Як відомо, парламентарії планували розглянути даний документ ще на початку року, однак тоді це питання було відкладено до завершення газових переговорів з Газпромом.

В кінці лютого опозиція блокувала роботу Верховної Ради з вимогою зняти з порядку денного законопроект про ГТС, який, на їхню думку, дозволить приватизацію української "труби".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини