RU

Рада зробила крок до легалізації криптовалюти

02.12.2020, 14:04
Рада зробила крок до легалізації криптовалюти - Фото
Біткоїн (фото – depositphotos.com)

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт №3637 про віртуальні активи. "За" проголосувало 230 народних депутатів, передає кореспондент LIGA.net.

Згідно з пояснювальною запискою, в Україні ринок віртуальних активів фактично вже склався і існує протягом приблизно п'яти років, але знаходиться повністю поза правовим полем держави.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Під час презентації проєкту в Раді, автор документу Олексій Жмеренецький (партія Слуга народу), заявив, що підприємці в сфері віртуальних активів працюють повністю в тіні і не можуть реєструватися, захищати свої права в суді, укладати контракти, стартапи тікають з України або реєструються в іноземних юрисдикціях.

"Експерти оцінюють обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами близько $150-200 млн на день, а капіталізація – складає більше $2 млрд, але на жаль вся галузь перебуває в тіні", – сказав Жмеренецький.

Ухвалення законопроєкту має вирішити такі проблеми як:

– відсутність правового регулювання відносин, що виникають у сфері обігу віртуальних активів;
– відсутність механізмів оподаткування доходів, отриманих від операцій із віртуальними активами;
– відсутність правових гарантій захисту права власності учасників ринку віртуальних активів;
– регулювання діяльності професійних учасників ринку віртуальних активів;
– відсутність механізмів контролю за обігом віртуальних активів, які можуть використовуватися з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення;
– відсутність дієвих механізмів із залучення іноземних інвестицій.

Центральним органом виконавчої влади, який формує і реалізує державну політику в сфері обігу віртуальних активів, є Мінцифри.

Автори законопроєкту також зазначають, що прийняття законопроєкту стане поштовхом для інтеграції України в європейське і світове економічне співтовариство.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини