Рада за крок до підвищення ренти на руду й акцизів на сигарети

03.12.2019, 18:24
Рада за крок до підвищення ренти на руду й акцизів на сигарети - Фото
Данило Гетманцев (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада проголосувала в першому читанні скандальний законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, автором якого є голова парламентського комітету з питань податкової та фінансової політики Данило Гетманцев. За документ проголосували 232 народних депутата.

Документ пропонує підвищити ренту на видобуток залізної руди, а також у кілька разів одноразово збільшити ставки акцизу на сигарети.

Варто зауважити, що податковий комітет рекомендував до прийняття альтернативний документ 1210-1, проте законопроект не набрав голосів - за нього проголосували 225 депутатів.

За словами Гетманцева, законопроект проголосовано в рамках дотримання регламенту Ради. "Якщо не підтримується той, який рекомендував комітет, ставиться на голосування інший, винесений разом", - сказав він LIGA.net.

Гетманцев також повідомив, що перед другим читанням спірні норми законопроекту будуть відкрито обговорюватися. Він пообіцяв внести до другого читання законопроекту ряд компромісних поправок, зокрема прибрати норму про підвищення рентних ставок на видобуток газу.

Крім цього, до другого читання Гетманцев має намір запропонувати виключити з законопроекту розкритиковані бізнесом норми про оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ (оподатковувати різницю собівартості та ціни продажу), скасування положення про особисту відповідальність податкових інспекторів, збільшення штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних навіть за неоподатковуваними податками й пільговим операціями, оподаткування курсових різниць.

Ставки за рентою на видобуток залізної руди, за його словами, мають бути до другого читання визначені в розмірі, компромісному для галузі та держави.

У той же час один із депутатів від Слуги народу повідомив, що документ перед наступним голосуванням будуть "жорстко правити".

Детальніше про те, на кого вплине законопроект 1210, читайте в матеріалі: Слуга Народу змінює податки. Як і обіцяв Коломойський, заплатить Ахметов. І курці

Крім того, сьогодні парламент прийняв за основу законопроект із поправками до податкового законодавства №1209-1 про правила контролю трансфертного ціноутворення (ТЦО), оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК), обмеження щодо фінансових операцій із пов'язаними особами. Проект закону підтримали 250 народних депутатів.

"У процесі підготовки до першого читання і навіть зараз, коли законопроект внесено на розгляд до залу, у нас не припиняється робота над ним, і ми вже досягли деякого компромісу з бізнесом щодо ряду норм", - сказав Данило Гетманцев з трибуни Верховної Ради.

Як зазначив народний депутат від партії Голос Ярослав Железняк, законопроект потребує доопрацювання до другого читання.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектЧетыре финансовые ошибки бизнеса, которых можно избежать