RU

Рада взялася за скандального нафтотрейдера

12.05.2011, 14:55
Рада взялася за скандального нафтотрейдера - Фото
c09a065992646a257046230486bda994.jpg

Рада взялася за скандального нафтотрейдера

Верховна Рада України прийняла постанову "Про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин і наслідків діяльності на українському ринку нафтопродуктів компанії "Лівела" та інших пов'язаних з нею юридичних осіб" (N8407).

Як повідомляє прес-служба апарату ВР, у документі сказано, що основні завдання ТСК - отримання повної інформації щодо обставин і наслідків діяльності компанії "Лівела"; встановлення збитку, який понесла держава через безподатковий імпорт нафтопродуктів компанією "Лівела"; визначення кола осіб, винних у порушеннях чинного законодавства у сфері ведення бізнесу; підготовка і напрям матеріалів відповідним правоохоронним органам з метою притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства.

Главою ТСК обрано народного депутата Романа Зварича (НУНС), заступником голови - народного депутата Олексія Кунченка (Партія регіонів).

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України проводив розслідування питання масованого імпорту нафтопродуктів минулого року через підприємство "Лівела". Цю компанію звинувачували у тому, що у кінці минулого року вона без належного митного оформлення завезла паливно-мастильні матеріали і зайняла монопольне становище на ринку бензинів. Антимонопольний комітет України заявив, що через ввезення нафтопродуктів без сплати акцизу і ПДВ підприємством "Лівела" державний бюджет у 2010 році втратив близько 3 млрд. грн. За даними, останнім часом "Лівела" контролювала 40-50% всього ринку нафтопродуктів в Україні.

ДП "Лівела" є дочірнім підприємством українсько-польського спільного підприємства ТОВ "Тайстра", яке в судовому порядку добилося права на імпорт нафти і нафтопродуктів, природного і зрідженого газу, а також електроенергії без сплати ПДВ, акцизного збору і ввізного мита. Приймаючи дані рішення, суди керувалися нормами закону "Про захист іноземних інвестицій", прийнятому в 1992 році, згідно з яким підприємства з іноземними інвестиціями мають гарантії держави, які діють на момент здійснення інвестицій.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини