RU

Рада внесла зміни до закону про держзакупівлі

17.05.2011, 13:35
Рада внесла зміни до закону про держзакупівлі - Фото
6e3cc783e895a3e5d986a2b1019f0d2a.jpg

Рада внесла зміни до закону про держзакупівлі

Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" (N7532).

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за таке рішення проголосував 231 народний депутат: 179 - регіоналів, 2 депутати від НУНС, 25 комуністів, 20 депутатів від Блоку Литивина, 5 позафракційних. БЮТ і група "Реформа заради майбутнього" не голосували.

Як пояснив, представляючи документ, глава підкомітету, комітету з питань економічної політики Олексій Плотніков законопроект спрямований на спрощення порядку держзакупівель промисловими підприємствами. Також, за його словами, прийняття закону дасть змогу розблокувати здійснення закупівель замовниками і забезпечити для них належні умови.

Так, документом внесені зміни до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку закупівлі підприємствами, уточнені основи для застосування процедури закупівлі в одного учасника і встановлений новий механізм застосування процедури закупівлі в одного учасника, згідно з яким немає необхідності отримання узгодження уповноваженого органу в сфері державних закупівель.

Зокрема встановлено, що окремими законами визначаються особливості здійснення закупівлі таких товарів, робіт і послуг: паливні елементи для ядерних реакторів; нафта або нафтопродукти; електроенергія, послуги з її передачі і розподілу; централізоване постачання теплоенергії; природний і нафтовий газ і послуги з його транспортування, розподілу і постачання; послуги поштового зв'язку, поштові марки і маркіровані конверти; телекомунікаційні послуги, зокрема з ретрансляції радіо- і телесигналів (за винятком послуг мобільного зв'язку і послуг Інтернет-провайдерів); послуги міжнародних фінансових організацій, пов'язаних із залученням їхніх кредитів; послуги з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних і робочих кадрів, підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів (післядипломної освіти) на державне замовлення; товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється за кошти, розпорядником яких є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з забезпечення підготовки і реалізації в Україні інфраструктурних проектів для виконання завдань і заходів щодо підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та інших міжнародних спортивних подій (у межах виконання Державної цільової програми підготовки і проведенню в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу).

Віце-спікер Микола Томенко звернув увагу на те, що запропонованими змінами фактично блокується інформація про хід держзакупівель, зокрема з виплат. За його словами, згідно із змінами, не публікується інформація про протокол розкриття пропозицій, про причини відхилення пропозицій, про результати проведення попередньої кваліфікації, про скасування торгів, звіт про результати проведення процедури закупівель і так далі.

Також М.Томенко звернув увагу на те, що без цієї інформації учасники держзакупівель не зможуть оскаржити у суді порушення процедури.

Крім того, М.Томенко і депутат від НУНС Леся Оробець звернули увагу на можливість держзакупівель в одного учасника за наявності особливих соціально-економічних умов.

"Вам пояснювати, що в нас особливі соціально-економічні умови наступають кожної зими, кожної весни і кожного літа?" - зазначила Л.Оробець. У свою чергу О.Плотніков сказав: "Що такі надзвичайні соціальні та економічні умови - у нас є певне законодавче регулювання". Він наголосив, що це належить до військових дій, техногенних катастроф тощо.

У свою чергу М.Томенко зазначив, що у тексті законопроекту N7532 йдеться не про надзвичайні, а про особливі умови.

Також народний депутат Л.Оробець наголосила, що текст документа підготовленого, до другого читання, на третину відрізняється від тексту документа, затвердженого на засіданні профільного комітету, на якому вона була присутня.

О.Плотніков пояснив це тим, що пізніше відбулося ще одне засідання комітету, на якому були розглянуті зауваження головного експертного управління Верховної Ради і внесені зміни до документа.

Держзакупівлі в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини