RU

Рада і учасники протесту готуються до чергового підходу до Податкового кодексу

18.11.2010, 10:25
Рада і учасники протесту готуються до чергового підходу до Податкового кодексу - Фото
29eff6425a4e5080386778134769832c.jpg

Рада і учасники протесту готуються до чергового підходу до Податкового кодексу

Сьогодні Верховна Рада України продовжить розгляд проекту Податкового кодексу. Планується, що роботу депутати почнуть з розгляду шостого розділу - "Акцизний податок".

16 листопада парламент розглянув понад половини поправок до проекту Податкового кодексу і "пройшов" п'ять з дев'ятнадцяти розділів документа.

Зокрема понад 600 поправок було розглянуто у першому розділі "Загальні положення", понад 500 - у другому розділі "Адміністрування податків", понад 750 - у третьому розділі "Податок на прибуток підприємств", понад 500 - у четвертому розділі "Податок на прибутки фізичних осіб", приблизно стільки ж у п'ятому розділі - "Податок на додану вартість".

Усього до проекту Податкового кодексу подано 4879 поправок. Депутати проголосували 211 з 340 статей документа.

У свою чергу, учасники акції протесту підприємців і профспілок, які здійснюють безстрокове пікетування Верховної Ради, заявили, що надалі готові до законних, але вже радикальних дій, якщо їхні вимоги не будуть почуті. Так, координаційна рада страйкому прийняла рішення провести 22 листопада у Києві на вулиці Банковій збір ініціативної групи з метою скликання загальнонаціонального референдуму з дострокового припинення повноважень Верховної Ради України. "Було узгоджено і підтримано саме такий план дій, оскільки 16 листопада парламент вніс у проект Податкового кодексу ряд поправок, які вже виключають компроміс, а зустріч делегації протестуючих з керівником фракції Партії регіонів Олександром Єфремовим закінчилася нічим", - повідомив керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницької діяльності Олександр Данилюк.

16 листопада на зустрічі представників малого і середнього бізнесу з депутатами від Партії регіонів йшлося про те, що головні вимоги підприємців пов'язані зі спрощеною системою оподаткування, адмініструванням податків, повноваженнями податківців з перевірок, а також з пенсійними внесками.

До того ж О.Єфремов заявляв про можливості введення у дію 14-го розділу Податкового кодексу (Спеціальні податкові режими, - ред.) з другого кварталу 2011 року. Однак регіонал висловив нерозуміння того, за якою причиною підприємці чинять опір установленню касових апаратів. За словами депутата, відсутність відповіді на це питання викликає підозри у тому, що підприємці намагаються залишити для себе лазівку для непрозорого ведення бізнесу. "Тим більше, що держава заклала під закупівлю касових апаратів для підприємців 300 млн. грн. з бюджету", - аргументував О.Єфремов.

У своєму вступному слові на засіданні уряду 17 листопада Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що підприємцям доведеться змиритися з нормами Податкового кодексу в інтересах більшості громадян України. Глава уряду доручив Міністерству фінансів, Державній податковій адміністрації в терміновому порядку почати розроблення документів, які необхідно буде затвердити після прийняття Податкового кодексу.

Наразі під стінами Верховної Ради зібралося вже близько трьох тисяч учасників акції протесту. Їхня кількість постійно збільшується. Як повідомила кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ глава Комітету захисту підприємців при опозиційному уряді Оксана Продан, сьогодні перед парламентом очікується близько 10 тисяч пікетувальників. "Сьогодні у столиці закрита більшість ринків, зокрема найбільший ринок на Троєщині... всі вони сьогодні будуть тут", - повідомила О.Продан.

Підприємництво в Україні: добірка новин>>>
Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини