RU

Рада скасувала експортний збір на пшеницю і кукурудзу

07.10.2011, 14:10
Рада скасувала експортний збір на пшеницю і кукурудзу - Фото
6e4d27defa778086fc0216b023d42b80.jpg

Рада скасувала експортний збір на пшеницю і кукурудзу

Верховна Рада скасувала експортний збір на пшеницю і кукурудзу. За закон про затвердження ставок вивізного (експортного) збору на окремі види сільськогосподарських структур №9239 проголосувало 272 картки народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, представляючи законопроект, його автор, народний депутат Григорій Калєтнік зазначив, що декілька місяців тому парламентом був введений експортний збір на ряд сільськогосподарських культур. Окремі депутати попереджали представників парламентської більшості, що прийняття документа призведе до катастрофічних наслідків для сільськогосподарської галузі.

"На превеликий жаль, так і сталося", - зазначив він.

Калєтнік наголосив, що українське зерно після прийняття даного закону не може конкурувати на міжнародних ринках з російським, казахським і румунським. На даний момент з України експортовано вдвічі менше зернових, ніж в минулому році.

"Саме дія цих зборів не тільки не дає надходжень до бюджету, вона зупинило експорт зерна", - наголосив він.

Як пояснив голова комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Віталій Хомутинник, при доробці законопроекту комітетом було прийнято рішення встановити нульову ставку експортного збору на пшеницю і кукурудзу, збір по ячменю залишити без змін і не вносити зміни по сої, рапсу і соняшниковій олії.

Як пояснив головуючий на засіданні віце-спікер Адам Мартинюк, згідно з документом, експортний збір залишається тільки на ячмінь в розмірі 23 євро і діє, згідно із законом, до 1 січня 2012 року.

Нагадаємо, 4 жовтня більше тисячі сільгоспвиробників пришли під будівлі Верховної Ради України і Кабінету міністрів протестувати проти експортного збору на зерно та олійні культури. Фоторепортаж про цю подію дивіться тут>>>

Агропромисловий комплекс: всі новини>>>
Верховна Рада VI скликання: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини