RU

Рада схвалила 5 млрд грн держгарантій за кредитами малого і середнього бізнесу

25.08.2020, 14:18
Рада схвалила 5 млрд грн держгарантій за кредитами малого і середнього бізнесу - Фото
Фото: Андрій Нестеренко/прес-служба Ради

Верховна Рада 255 голосами прийняла за основу закон №3659 про надання державних гарантій на портфельній основі та впровадження фінансово-кредитних механізмів для забезпечення громадян України житлом, повідомляється на сайті парламенту.

Документ надає можливість у 2020 році державних гарантій за кредитами для мікро-, малого та середнього бізнесу в обсязі до 5 млрд грн на портфельній основі.

Сума таких гарантій не повинна перевищувати 80% загальної суми боргових зобов'язань за портфелем кредитів і 80% за кожним окремим кредитом.

Законопроект також надає право Міністерству фінансів робити додатковий випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для докапіталізації Державної іпотечної установи з метою розширення кредитування придбання житла населенням на довгостроковій основі.

  • Верховна Рада 13 липня не підтримала законопроект №3598 про державні гарантії на портфельній основі, відправивши його на підготовку до повторного першого читання.
  • Мінфін вніс правки до законопроекту, запропонувавши надавати малому і середньому бізнесу портфельні гарантії - зобов'язання держави погашати перед банком до 80% кількох кредитів (кредитного пулу) підприємця, якщо він збанкрутує.
  • Очікується, що ця програма стане альтернативою програмі Доступні кредити 5-7-9, що стартувала в лютому і залучила більше 1 млрд грн.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини