RU

Рада прийняла закон про списання боргів на енергоринку

17.06.2020, 16:41
Рада прийняла закон про списання боргів на енергоринку - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Сьогодні, 17 червня, Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №2386 про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що накопичилася на оптовому енергоринку України.

Законопроект підтримали 243 народних депутата.

Згідно із пояснювальною запискою до документа, його мета погашення дебіторської та кредиторської заборгованості держпідприємства "Енергоринок". Кредиторська заборгованість держкомпанії на 31 серпня 2019 року становила 28,1 млрд грн, підприємству винні 30,9 млрд грн.

Законопроект пропонує ввести такі механізми погашенням заборгованості:
- проведення взаєморозрахунків;
- погашення (списання) заборгованості;
- відступлення права вимоги або заміна сторони в зобов'язанні;
- встановлення цільової надбавки до тарифу на розподіл електричної енергії місцевими (локальними) електромережами операторам системи розподілу.

Раніше в.о. президента НАЕК Енергоатом Петро Котін відзначав, що закон передбачає випуск облігацій державної позики (ОВДП) на 11,7 млрд грн, що дозволить компанії закрити свої програми та борги перед банками.

"Держава гасить борги ДП Енергоринок попереднього періоду перед НАЕК Енергоатом цими облігаціями. Ми ці облігації розміщуємо в банках, у яких у нас кредити. І тим самим отримуємо ті кошти, які ми їм заборгували за кредити", - сказав Котін.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини