Рада прийняла в першому читанні законопроект про оператора ГТС

18.10.2019, 17:44
Рада прийняла в першому читанні законопроект про оператора ГТС - Фото
Фото: depositphotos.com

Парламент підтримав законопроект під анбандлінг Нафтогазу

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2239-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з відділенням діяльності з транспортування природного газу", який необхідний для створення незалежного оператора української ГТС. За законопроект проголосували 286 народних депутатів.

Ще одним голосуванням парламент скоротив термін підготовки проекту закону до другого читання.

Документ передбачає, що українська ГТС залишиться у власності держави й буде управлятися Міністерством фінансів, розповів Укрінформу заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура (депутат від партії Слуга Народу - Ред.).

За його словами, через деякі "вкидання інформації окремі народні депутати почали сумніватися", чи підтримувати цей законопроект. Зокрема на вчорашньому засіданні енергокомітету народний депутат Юлія Тимошенко стверджувала, що цим законопроектом "Слуги народу" хочуть "злити половину ГТС" транснаціональній корпорації.

"Але ми розібралися і прийшли до консенсусу, що треба підтримати і бюджет, і цей законопроект. Між першим і другим читаннями в нього будуть внесені деякі поправки, які ще більше зцементують позицію про те, що ГТС залишається у державній власності, щоб не було ніяких зловживань із боку наших опонентів", - уточнив депутат.

Цей законопроект посилить позиції України на майбутніх тристоронніх переговорах із Росією, пояснював прем'єр-міністр Олексій Гончарук депутатам перед голосуванням, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, цей закон потрібно ухвалити в цілому до 1 листопада, щоб за два місяці, котрі залишаються до кінця року, завершити сертифікацію незалежного оператора ГТС.

  • Оператором газотранспортної системи буде однойменна компанія Оператор ГТС України. Її виведуть зі складу групи НАК Нафтогаз України та передадуть у власність й управління компанії Магістральні газопроводи України, яка підпорядкована Мінфіну.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев