RU

Рада прийняла у першому читанні Податковий кодекс Азарова

07.10.2010, 17:35
Рада прийняла у першому читанні Податковий кодекс Азарова - Фото
2c285feadb123feedb10fe9c5d7f51ea.jpg

Рада прийняла у першому читанні Податковий кодекс Азарова
Верховна Рада України прийняла у першому читанні урядовий проект Податкового кодексу України. За прийняття законопроекту проголосували 258 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, депутати від опозиції при обговоренні законопроекту заявляли про необхідність відправити його на доопрацювання у Кабінет Міністрів.

Зокрема бютівець Сергій Тєрьохін зазначив, що жодних поліпшень в адмініструванні ПДВ в урядовому проекті Податкового кодека немає, корупційна складова податку залишається. Він також наголосив, що статтею 7.3 проекту повністю скасовується банківська таємниця.

Нунсівець Микола Катеринчук зазначив, що у разі прийняття законопроекту в сьогоднішньому вигляді "економіку України чекає коллапс" і спрогнозував, що новий проект Податкового кодексу також чекають численні поправки Президента.

Народні депутати Ксенія Ляпіна і Наталія Королівська звернули увагу на те, що положеннями проекту Податкового кодексу практично знищується малий бізнес.

У свою чергу, депутати від коаліції запевнили, що до другого читання доопрацюють документ. "Я зараз говорив з виборцями і сказав їм, що якщо щось не враховано, зараз за дві-три тижні ми все врахуємо і буде ідеальний законопроект", - сказав регіонал Михайло Чечетов.

Так, документ передбачає поетапне зниження ставки податку на прибуток з 25 до 16% (в 2011 і 2012 роках - 19%, в 2013 і 2014 роках - 18%, в 2015 році - 17%, з 2016 року - 16%).

Проект закону також передбачає зниження податку на додану вартість (ПДВ) з 20% до 17% з 2014 року і введення автоматичного відшкодування ПДВ.

Пропонується ввести оподаткування щодо ставки 5% прибутків на внески (депозити), якщо загальна сума отриманих протягом місяця відсотків перевищує 2 мінімальні заробітні плати (тобто із загальної суми депозитів понад 200 тис. грн.).

Передбачено оподаткування зі ставкою 15% частини суми пенсій або щомісячного довічного ув’язнення, що перевищує максимальний розмір бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В умовах реформування спрощеної системи оподаткування, уряд передбачає надання спеціальних інвестиційних пільг: впровадження на 5 років нульової ставки податку для новоутворених суб'єктів господарювання, а також підприємств із щорічним обсягом прибутків до 3 млн. грн.

Крім того, передбачається впровадження на 10 років звільнення від оподаткування прибутку підприємств легкої промисловості (крім підприємств, які виробляють продукцію на давальницькій сировині) і суб'єктів господарської діяльності від надання готельних послуг, підприємств суднобудівної і літакобувельної промисловості.

Також передбачені пільги з енергозбереження: звільнення від оподаткування 80% прибутку підприємств, отриманого від продажу деяких енергозбережних товарів власного виробництва промислового призначення; звільнення від оподаткування 50% прибутку, отриманого від здійснення енергозбережних заходів і реалізації енергоефективних проектів підприємств, що займаються розробленням і використанням енергозбережних заходів і енергоефективних проектів; тимчасове звільнення від оподаткування прибутку виробників біопалива на виробництво електричної і теплової енергії, а також прибутку підприємств з добування і використання газу (метану) вугільних родовищ.

Крім того, проект Податкового кодексу передбачає введення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Надається пільга - 40 кв. м неоподатковуваної податками площі на кожну зареєстровану в ній особу. До того ж з розрахунку на один об'єкт житлової нерухомості така пільга не може бути менше 100 кв. м у містах і 200 кв. м - у сільській місцевості. З урахуванням місця розташування житла та його технічного стану влади на місцях можуть до ставки податку встановлювати коефіцієнти від 0,5 до 1,5.

У документі прописана обов'язкова подача декларації великими і середніми підприємствами в електронній формі із застосуванням електронного підпису.

Кабмін також пропонує скасувати дванадцять місцевих податків і зборів, а саме: ринковий збір; комунальний податок; податок з реклами; дев'ять інших місцевих податків і зборів, що не відіграють важливої ролі у наповненні місцевих бюджетів (збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі і сфери послуг; збір за право використання місцевої символіки; збір із власників собак; збір за видачу ордера на квартиру; збір за участь у бігах на іподромі; збір за виграш на бігах на іподромі; збір з осіб, що беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі; збір за право проведення кіно- і телезйомок; збір за проведення місцевого аукціону, конкурсного розпродажу і лотерей).

Проект Податкового кодексу складається з 19 розділів і 340 статей. Передбачається, що документ набуде чинності, за винятком ряду норм, з 1 січня 2011 року.

Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини