Рада прийняла у першому читанні Податковий кодекс Азарова


Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, депутати від опозиції при обговоренні законопроекту заявляли про необхідність відправити його на доопрацювання у Кабінет Міністрів.
Зокрема бютівець Сергій Тєрьохін зазначив, що жодних поліпшень в адмініструванні ПДВ в урядовому проекті Податкового кодека немає, корупційна складова податку залишається. Він також наголосив, що статтею 7.3 проекту повністю скасовується банківська таємниця.
Нунсівець Микола Катеринчук зазначив, що у разі прийняття законопроекту в сьогоднішньому вигляді "економіку України чекає коллапс" і спрогнозував, що новий проект Податкового кодексу також чекають численні поправки Президента.
Народні депутати Ксенія Ляпіна і Наталія Королівська звернули увагу на те, що положеннями проекту Податкового кодексу практично знищується малий бізнес.
У свою чергу, депутати від коаліції запевнили, що до другого читання доопрацюють документ. "Я зараз говорив з виборцями і сказав їм, що якщо щось не враховано, зараз за дві-три тижні ми все врахуємо і буде ідеальний законопроект", - сказав регіонал Михайло Чечетов.
Так, документ передбачає поетапне зниження ставки податку на прибуток з 25 до 16% (в 2011 і 2012 роках - 19%, в 2013 і 2014 роках - 18%, в 2015 році - 17%, з 2016 року - 16%).
Проект закону також передбачає зниження податку на додану вартість (ПДВ) з 20% до 17% з 2014 року і введення автоматичного відшкодування ПДВ.
Пропонується ввести оподаткування щодо ставки 5% прибутків на внески (депозити), якщо загальна сума отриманих протягом місяця відсотків перевищує 2 мінімальні заробітні плати (тобто із загальної суми депозитів понад 200 тис. грн.).
Передбачено оподаткування зі ставкою 15% частини суми пенсій або щомісячного довічного ув’язнення, що перевищує максимальний розмір бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
В умовах реформування спрощеної системи оподаткування, уряд передбачає надання спеціальних інвестиційних пільг: впровадження на 5 років нульової ставки податку для новоутворених суб'єктів господарювання, а також підприємств із щорічним обсягом прибутків до 3 млн. грн.
Крім того, передбачається впровадження на 10 років звільнення від оподаткування прибутку підприємств легкої промисловості (крім підприємств, які виробляють продукцію на давальницькій сировині) і суб'єктів господарської діяльності від надання готельних послуг, підприємств суднобудівної і літакобувельної промисловості.
Також передбачені пільги з енергозбереження: звільнення від оподаткування 80% прибутку підприємств, отриманого від продажу деяких енергозбережних товарів власного виробництва промислового призначення; звільнення від оподаткування 50% прибутку, отриманого від здійснення енергозбережних заходів і реалізації енергоефективних проектів підприємств, що займаються розробленням і використанням енергозбережних заходів і енергоефективних проектів; тимчасове звільнення від оподаткування прибутку виробників біопалива на виробництво електричної і теплової енергії, а також прибутку підприємств з добування і використання газу (метану) вугільних родовищ.
Крім того, проект Податкового кодексу передбачає введення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Надається пільга - 40 кв. м неоподатковуваної податками площі на кожну зареєстровану в ній особу. До того ж з розрахунку на один об'єкт житлової нерухомості така пільга не може бути менше 100 кв. м у містах і 200 кв. м - у сільській місцевості. З урахуванням місця розташування житла та його технічного стану влади на місцях можуть до ставки податку встановлювати коефіцієнти від 0,5 до 1,5.
У документі прописана обов'язкова подача декларації великими і середніми підприємствами в електронній формі із застосуванням електронного підпису.
Кабмін також пропонує скасувати дванадцять місцевих податків і зборів, а саме: ринковий збір; комунальний податок; податок з реклами; дев'ять інших місцевих податків і зборів, що не відіграють важливої ролі у наповненні місцевих бюджетів (збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі і сфери послуг; збір за право використання місцевої символіки; збір із власників собак; збір за видачу ордера на квартиру; збір за участь у бігах на іподромі; збір за виграш на бігах на іподромі; збір з осіб, що беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі; збір за право проведення кіно- і телезйомок; збір за проведення місцевого аукціону, конкурсного розпродажу і лотерей).
Проект Податкового кодексу складається з 19 розділів і 340 статей. Передбачається, що документ набуде чинності, за винятком ряду норм, з 1 січня 2011 року.
Комментарі